Arsenal deklasoval Porto, dále jde i Bayern

Z úterních odvetných osmifinálových utkání vzešli první dva účastníci čtvrtfinále Ligy mistrů. Úvodní porážku z Porta rozmetal Arsenal, který v odvetě na Emirates Stadium nasázel do sítě portugalského celku pět gólů. Bayern sice prohrál po divoké přestřelce 2:3 ve Fiorentině, ovšem díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře postupuje.

Kompletní statistiky z utkání Arsenal - Porto

Domácímu Arsenalu chyběl proti Portu v základní sestavě kapitán a tvůrce hry Cesc Fabregas, kterého ze hry vyřadilo zranění. Jeho roli v týmu tak převzal český reprezentant Tomáš Rosický a popravdě řečeno, v prvním poločase se mu to velmi dařilo. Svěřenci kouče Arsena Wengera totiž svého soupeře jasně přehrávalo a hosté mohli být rádi, že do šaten odešly jen s dvěma inkasovanými brankami.

Portu se totiž zle vymstilo, že trestuhodně prospalo začátek utkání. V úvodní velké šanci sice ještě skvělý gólman Helton vychytal Aršavinovu hlavičku, ovšem v 10. minutě se po skrumáži dostal k Bendtnerovi, který poslal míč do opuštěné branky. Porto hrálo velmi neurovnaně a nepřesná hra plná chyb se mu v prvním poločase vymstila ještě jednou poté, co Aršavin přihrávkou našel Bendtnera, jenž v poklidu vstřelil svůj druhý gól. Dánský útočník, který se v minulých zápasech střelecky trápil tak dvěma rychlými góly nasměroval svůj tým k postupu.

Když už se Porto dostalo do útoku, vše zastavila pozorná obrana Arsenalu. Naopak “Kanonýři“ byli nebezpeční i v závěru první půle, hosty ale od pohromy uchránil dalšími dvěma skvělými zákroky Helton. Ve druhé půli sice Porto ožilo, ovšem v obraně bylo velmi nedůsledné a po hodině hry v rozmezí tří minut inkasovalo další dva góly. Nejprve po parádní individuální akci zvýšil na 3:0 Nasri, který prošel přes tři hráče soupeře a prostřelil gólmana. Poté se trefil po další pěkné akci Arsenalu i Eboué. Poslední hřebíček do rakve uštědřil Portu svým třetím gólem Bendtner, který v nastaveném čase proměnil pokutový kop.

Londýňané odvetu v pohodě zvládli a zajistili si tak účast ve čtvrtfinále soutěže. Tomáš Rosický přispěl k vysokému a jednoznačnému vítězství Arsenalu dobrým výkonem, v 57. minutě ho na hřišti vystřídal autor čtvrté branky Eboué.

Gólová přestřelka poslala dále Bayern

Kompletní statistiky z utkání Fiorentina - Bayern Mnichov

Velmi zajímavé střetnutí se odehrálo ve Fiorentině, kam přijel k odvetě osmifinálového utkání Ligy mistrů Bayern Mnichov. Italský celek po prohře 1:2 potřeboval doma vyhrát a po prvním poločase mohl být rozhodně spokojen. V první půli viděli diváci spíše než fotbal tvrdou a důraznou hru. Aktivnějším týmem, který diktoval tempo hry, byl Bayern, jenže jedinou branku prvního dějství vstřelili domácí když ve 28. minutě skóroval Vargas.

Vedení Florentiny mohl nejprve navýšit po hrubce obrany mnichovského týmu Gilardino, ovšem jeho šanci skvělým zákrokem zneškodnil gólman Butt. V 54. minutě už ovšem nestačil na střelu Jovetiče, který zužitkoval Gilardinovu přihrávku patičkou. Právě tento okamžik rozpoutal málokdy vídané gólové hody.

Během pěti minut totiž diváky zvedly ze sedadel hned tři góly. Po hodině hry nejprve snížil hostující van Bommel, ovšem v 64. minutě vrátil Fiorentině dvougólové vedení svou druhou trefou Jovetič. Radost domácím “Fialkám“ ale vydržela pouhou minutu, protože Robben po individuální akci poslal míč přesně do růžku Freyovy branky a snížil na 2:3.

I v následujících minutách se hrálo ve vysokém tempu, nicméně další branka v parádím ofenzivním představení už nepadla. Díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře se tak z postupu mezi osm nejlepších týmů Champions League raduje Bayern.