Jsou to zlaté tři body, liboval si trenér Janů

V sobotním dopoledni přivítala v prvním kole jarní části soutěže juniorka Slavie ambiciozní klub Písku. V Edenu panovalo mrazivé a větrné počasí, které by se hodilo spíš do ledna než do půlky března. Svěřenci trenéra Janů se se soupeřem, který má postupové ambice, vypořádali příkladnou bojovností.

První poločas byla vidět na hráčích nervozita a kloudnou fotbalovou akci nepředvedl ani jeden tým. V silném větru se hráčům špatně kombinovalo. Do první příležitosti se dostal kapitán Slavie Koreš, ale před ním stačil včas Vršecký zasáhnout. Nejvíce nebezpečí pro Romanovse v brance Slavie představoval levý záložník Písku Kubiš, který v 11. minutě nebezpečně hlavičkoval vedle po centru Mašáta. Důležitý moment přišel v 17. minutě, kdy se do šance prodral Koreš, Vršeckému míč proklouzl, na brankové čáře nešťastně uklouzl Pravda a zasáhl míč rukou. Rozhodčí neváhal a pískal penaltu. Tu si postavil odchovanec Písku v červenobílých barvách Koreš a bezpečně proměnil – 1:0. Pak musel být pro zranění vystřídán Balcar. Pak jakoby se hra vytratila. Písek občas zahrozil ze standardních situací, ale Musilovým svěřencům se tentokrát nedařily podle představ. Největší šanci první půle měl Kubiš, kterého přesným centrem ve 32. minutě našel Polodna, ale hostující záložník hlavičkoval přímo do připraveného Romanovse. Slavia zahrozila těsně před pauzou, po rohu Koreše hlavičkoval Pázler mimo.

Do druhého poločasu nasadil Musil Linharta místo Komárka a herní projev Písku se změnil k nepoznání. Úplně jiné mužstvo dostávalo Slavii celý druhý poločas pod tlak, ale v koncovce zůstával Písek stále jaksi jalový a obranný val mladíků z Edenu byl nepřekonatelný. Naopak písecké obraně nejvíce zatápěl Stanislav Tecl, který byl velmi aktivní. Slávisté hrozili především z brejků, jeden z nich neproměnil v 60. minutě ve vyložené šanci Milutinovič, kterého vychytal Vršecký. V první půli neviditelný Zušťák zahrozil v 65. minutě, kdy se dostal konečně do zakončení, ale na poslední chvíli byl zblokován Zierisem. V 69. minutě mohl vyrovnat aktivní Held, ale po cenru Mašáta na zadní tyči minul míč. V 75. minutě se na druhé straně před Vršeckým zjevil čerstvý útočník Vyhnal, toho na poslední chvíli připravil o míč Kosobud. Pak nevyužil svou šanci zapomenutý Z. Zahálka, který střílel těsně vedle. Nápor Písku gradoval kolem 80. minuty, to se uvolňoval ve vápně Zušťák, ale střela z otočky šla doprostřed brány a kanonýrův střelecký pokus z 85. minuty mířil mimo.

V poslední minutě přišlo rozhodnutí, střídající Vyhnal postupoval do otevřené písecké obrany a situaci vyřešil dokonalou přihrávkou k nabíhajícímu Teclovi, který tak završil svůj výborný výkon definitivně rozhodující brankou do prázdné brány.

"Rád bych klukům poděkoval za výborný výkon a příkladnou bojovnost," těšilo po zápase trenéra Miroslava Janů velice cenné vítězství. "Přístup byl stoprocentní, tomu nemohu nic vytknout. V naší hře byly ještě nepřesnosti, ale jsme teprve na začátku jarní sezony, bude čas a prostor ke zlepšení. Dali jsme branku z penalty, pak jsme čelili tlaku soupeře, ale dokázali jsme si se vším poradit. Na konci jsme do otevřené obrany dohráli krásnou akci a završili vítězství. Jsou to zlaté tři body, i vzhledem k tomu, že nás čekají další silní soupeři," dodal spokojený kouč slávistů pro domácí web.

SK Slavia Praha B – FC Písek 2:0 (1:0)
Branky: 18. (pen.) Koreš, 90. Tecl
ŽK: 2:1 (Čmovs, Mikula – Pravda)
Rozhodčí: Blažej – Čížek, Žáková

Slavia B: Romanovs - Mikula, Zieris, Čmovš, Dens - Balcar (21. Z. Zahálka), Milutinovič, Kolařík, Koreš (75. Vyhnal) - Tecl, Pázler

Písek: Vršecký – Held, Pivoňka, Kosobud, Pravda – Polodna, Mašát, Komárek (45. Linhart), Skopalík, Kubiš - Zušťák