Uničov zdramatizoval zápas

Nelehký start jara čekal na třetiligový "B" tým FC Vysočina. Do Jihlavy přijel silný Uničov, kterému patří 4. příčka MSFL. Odložení druholigového duelu s Vlašimí však domácímu týmu umožnilo nasazení celé řady hráčů z kádru "áčka", což se v zápase projevilo. Vysočina byla v utkání lepším celkem a po zásluze zvítězila, když si zápas zbytečně zkomplikovala dvěma chybami v obraně.

Začátek zápasu Uničovu vůbec nevyšel. Už v 10. minutě se Jihlava dostala do vedení. Caha vybojoval míč, našel Demetera, který se uvolnil na levé straně a zhruba z hranice velkého vápna vystřelil přesně k pravé tyči – 1:0.

Uničov neúspěšně dobýval jihlavskou obranu a ve 23. minutě už prohrával 2:0. To Krutý precizně zahrál na první tyč roh, kde přesně našel hlavu Pešky a ten se nemýlil. Hosté se však nevzdali. Trenér přeskupil postavení hráčů, začal hrát na dva útočníky. Od tohoto okamžiku se hráči Uničova vzpamatovali a na hřišti jich bylo najednou plno. Víborně drželi míč na svých kopačkách, kombinovali a hrozili z aktivního presinku.

Ve 28. minutě se to Uničovu vyplatilo. Matiášek zbrkle rozehrál přímo na kopačky Žmolíka, který se uvolnil na šestnáctce a mířil přesně k tyči – 2:1. Ve 36. minutě zleva odcentroval Demeter a míč proklouzl až k Dolejšovi, jehož gólovou střelu hostující obránci zablokovali. Ve 43. minutě přišel podařený rychlý brejk uničovských, po kterém už hosté zvedali ruce nad hlavu. Veselý však hlavou míč vyrazil z odkryté branky.

Druhá půle byla ve znamení neúspěšné ofenzivní aktivity hostí a brejků Vysočiny. Na 3:1 mohl zvýšit po samostatném nájezdu Zelinka, ale mířil těsně nad. V 68. minutě se po špatném odkopu uničovské obrany dostal míč opět k Zelinkovi, který toho využil a dokázal zvýšit na 3:1. Uničovští však neskládali zbraně a zdánlivě prohraný zápas ještě zdramatizovali. Snížení přišlo znovu z kopačky Žmolíka, kterého uvolnil po autovém vhazování Řehák. Navíc se ale Uničov nezmohl, a tak odjiždí z Jihlavy s porážkou 2:3.

„Jsem velmi rád, že jsme ošemetný úvodní duel proti velice kvalitnímu soupeři zvládli za tři body. Posíleni o hráče prvního týmu jsme šli za vítězstvím, na které jsme nakonec po zásluze dosáhli. Jen škoda, že jsme si průběh duelu zbytečnými chybami v obraně dvakrát zdramatizovali,“ uvedl na stránkách Jablonce po utkání trenér Josef Vrzáček.

Vysočina Jihlava B - Uničov 3 : 2

Jihlava B : Matiášek – Veselý, Filip, Caha, Cihlář (87. Benda) - Dolejš, Leligdon, Krutý, R.Demeter - Peška, Zelinka (76. Kopic).

Uničov : Uvízl – Sostřonek, Heinz, Vejvoda, Fiala - Kyselý, Toman, Hořava, Švajda - Řehák, Žmolík.