Dělba bodů v Budějovicích

Rezervní tým Dynama se na začátku jarní části České fotbalové ligy smírně podělil o body s Českou Lípou. A podle předvedené hry mohlo být za bod rádo. Přestože šlo Dynamo B již v první minutě do vedení, po zbytek zápasu byla Lípa aktivnější a českobudějovické obraně nedala odpočinout. Informace ze zápasu přinesl oficiální web jihočeského klubu.

Juniorka Budějoovic přijela na umělou trávu v Hluboké nad Vltavou posílena hned o tři hráče A-týmu, Laštovku, Limu a Jasanského. Poslední jmenovaný Martin Jasanský se ukázal hned po padesáti vteřinách hry, kdy po dlouhém nákopu elegantně přehodil vybíhajícího brankáře Meiera a Dynamo vedlo 1:0.

Byla to ale jedna z mála fotbalových akcí, kterou Jihočeši proti České Lípě předvedli. Ještě ve 24. minutě našel Kaňák ideálním pasem před poloprázdnou bránou Adama Klavíka, ten ale v rozhodujícím okamžiku zamířil mimo. V průběhu celého prvního poločasu to byli hlavně hosté, kteří o sobě dávali vědět a udávali tempo hry.

Ve 28. minutě zahrával přímý kop Šafář, jeho zakončení se ale také mezi tři tyče nevešlo. O dvě minuty později se v gólové pozici ocitl Novotný, s přesně mířenou hlavičkou k tyči si ale poradil gólman Pešula. K dalšímu ohrožení domácí brány došlo v minutě 33., kdy se do zakončení dostal středopolař Breite.

Parádní střelou hodně vystrašil celou budějovickou defenzivu, míč ale naštěstí zamířil těsně mimo spojnici tyče a břevna. Jihočeši se přesto nepoučili a před odchodem do kabin přišlo vyrovnání. Ve 41. minutě se při závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval Jakub Mičkal, který nekompromisně poslal míč za záda bezmocného Pešuly.

I na začátku druhého poločasu byli výrazně aktivnější hosté a domácí fotbalisté spíše bránili nerozhodný výsledek. Největší nebezpečí pro bránu Dynama znamenal v 67. minutě Runt, jehož střela skončila na tyči Pešulovy brány. V poslední desetiminutovce pak sice Jihočeši trochu přidali a měli více ze hry, žádnou vyloženou šanci si ale nevypracovali a utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů za remízu 1:1.

Sestava Dynama B : Pešula - Laštovka, Homoláč, Novák, Šimánek - Šibčič, Lima (84. Bambule), Rakovan, Jasanský - Kaňák (79. Timm), Klavík

Sestava Arsenalu Tučně: Meier - Novotný, Silný, Řehák, Šafář - Runt, Vrabec, Breite - Mičkal (81.Bednář), Kučera (65.Věchet), Holeček (90.Slabashevich)

Dynamo České Budějovice B - Arsenal Česká Lípa 1:1