Divizní jaro začalo překvapivou prohrou příbramského béčka

Dvaadvacet bodů dělilo celou zimní pauzu první a poslední tým tabulky fotbalové divize A, konkrétně rezervní týmy Příbrami a Dukly Praha. Přesto se v jejich vzájemném souboji, který byl na programu hned v dnešní jarní premiéře, radoval outsider. V zápase 16. kola v Praze na Julisce vyhráli domácí 2:1.

Domácí Dukla B vedla po prvním poločase díky Sklenářovi, jenomže právě on deset minut před koncem ve vlastní šestnáctce fauloval a hostující Mojdl vyrovnal z penalty. Již o čtyři minuty později však vstřelil vítězný gól Pražanů Macháček a posunul svůj tým na 14. místo tabulky.

Náskok Příbrami B v čele se ztenčil z devíti na šest bodů, druhé Kunice totiž zdolaly 1:0 Roudné a poslaly ho na dno tabulky. Hrálo se v areálu pražské Slavie ve vršovickém Edenu a jediný gól zápasu dal přesně v polovině první půle Marek. Na třetí příčku se probil Meteor Praha zásluhou tří bodů z Votic po výhře 1:0 gólem Svobody.

Ve skupině B potvrdil druhý tým tabulky Chomutov své postupové choutky a předposlední Chodov zdolal 2:0 brankami Doksanského a Vaita. Ani Chomutov přitom nehrál na svém stadionu, ale na náhradním hřišti v Mostě.

Potíže se záchranou dost možná letos čekají kladenské béčko. Rezerva prvoligového týmu podlehla v Kročehlavech jasně 0:3 Brozanům. Skórovali Gnahoui, Corea a Hora.

V divizi C měl šťastný den ústeckoorlický nováček, jenž si díky brance Falty v nastaveném čase odvezl vítězství 2:1 ze Živanic.

V divizi D dokázal v jarní premiéře naplno bodovat jen Pelhřimov, jenž v duelu nováčků vyhrál 2:1 v Uherském Brodě a posunul se na čtvrté místo před Třebíč, jež doma pouze remizovala 1:1 s posledním Rousínovem.

Skupina E přinesla úspěchy favoritům. Vedoucí Zlín B vyhrál díky přesným zásahům Kociana a Motala 2:1 v Orlové, o tři body zpět druhé Jakubčovice si zase doma poradily 1:0 s Rýmařovem gólem Schreiera.

Vinou nezpůsobilých terénů byly odloženy tyto zápasy: ve skupině B Čelákovice - Přední Kopanina, Jirny - Rakovník a Děčín - Litvínov, ve skupině C Převýšov - Turnov, ve skupině D Vyškov - Napajedla a ve skupině E Poruba - Velké Losiny. Naopak utkání 16. kola divize D Blansko - Šardice se hrálo již loni 28. října a skončilo bezbrankovou remízou.