Oba ostrovní týmy v semifinále Evropské ligy

[b]UPDATE 23:11 -[/b] Sítem čtvrtfinálových utkání dnes po úspěšných odvetách prošel Liverpool s Fulhamem, doplní je v semifinále Hamburk a Atlético Madrid. S nimi v soutěži pokračuje i trojice Čechů - Ujfaluši a Jarolím s Rozehnalem. Střelecký koncert předvedl zejména na Anfield Road Liverpool, který útočnými akcemi téměř napodoboval Barcelonu.

Los a výsledky Evropské ligy
Tabulka střelců Evropské ligy

Liverpool si před týdnem odvezl z Benfiky prohru 1:2, ale už do poločasu v odvetě udělal dost pro postup - v 27. minutě se po rohu trefil hlavou Kuyt a v 34. Lucas zužitkoval únikem a přesným zakončením parádní příhru Gerrarda.

Po přestávce, přesně v 59. minutě předvedli domácí akci po ose Benayoun - Kuyt - Torres, kdy posledně jmenovaný bleskovou akci na jeden dotek zakončil - 3:0. V 70. minutě příliš spoluhráči nepomohli Reinovi a stejně jako se Akinfejev v zápase CSKA s Interem jen ohlížel za tečovaným míčem od zdi, stejně tak dopadl Reina - Cardozo snížil na 1:3. Pak se ovšem opět předvedl Torres, který utekl z hrany ofsajdu a gólově zužitkoval uličku od Gerrarda - 4:1.

Hamburk sice v prvním zápase nad Lutychem vyhrál, ale 2:1 bývá výsledek ošemetný. Odvetu ale začali lépe hosté z Hamburku, konkrétně Petrič, který se trefil už v 19. minutě. Jenže v 32. minutě rozradostnil domácí fanoušky De Camargo, aby je opět tři minuty nato rozesmutnil opět Petrič. Do šaten se tedy šlo za příznivého stavu pro HSV 1:2.

Po pauze se dalších 45 minut na skóre nic nezměnilo, až v nastavení zpečetil postup HSV do semifinále Guerrero. V sestavě Hamburku se objevil z českých reprezentantů pouze Jarolím. Rozehnal zůstal na lavičce.

Běžela první minuta duelu Wolfsburg - Fulham a míč se už ocitl v bráně. Lovil ji domácí Benaglio po přesném zásahu Zamory. Fulham tak s vědomím domácího vítězství 2:1 nakročil do semifinále velmi razantně. A protože se už ani jednou míč v žádné síti neocitl, výsledek 0:1 posunul do semfinále Fulham. Fulham postupem dosáhl největšího mezinárodního úspěchu za 130 let existence klubu.

V sestavě "Vlků" se po delší době objevil český stoper Jan Šimůnek, ale nebyl to z jeho strany zrovna nejvydařenější návrat. Již po 21 sekundách hry se totiž kolem něj obtočil Zamora a rychle otevřel skóre. Šimůnek na hřišti strávil 74 minut.

Nejdramatičtější bylo španělské derby mezi Atlétikem Madrid a Valencií. První vzájemný souboj skončil remízou 2:2 a také odveta byla hodně vyrovnaná. Atlético však nakonec potvrdilo domácí formu a i zásluhou dobré obranné práce Ujfalušiho udrželo postupovou remízu 0:0. Doma tak neinkasovalo již v pátém soutěžním utkání za sebou.

Odvetná utkání čtvrtfinále Evropské ligy:

Wolfsburg - Fulham 0:1 (0:1)
Branka: 1. Zamora. Rozhodčí: Kassai (Maď.).
První utkání 1:2, postoupil Fulham.

Standard Lutych - Hamburk 1:3 (1:2)
Branky: 33. De Camargo - 20. a 35. Petrič, 90.+4 Guerrero. Rozhodčí: Proenca (Port.).
První zápas 1:2, postoupil Hamburk.

Atlético Madrid - Valencie 0:0
Rozhodčí: Meyer (Něm.).
První zápas 2:2, postoupilo Atlético.

FC Liverpool - Benfica Lisabon 4:1 (2:0)
Branky: 59. a 82. Torres, 27. Kuijt, 34. Lucas - 70. Cardozo. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).
První zápas 1:2, postoupil Liverpool.