Atlético podlehlo Espaňolu, Ujfaluši viděl červenou kartu

Hráči Atlétika Madrid nepotvrdili svou dobrou formu z minulých zápasů a v 31. kole španělské ligy prohráli 0:3 na stadionu Espaňolu Barcelona. Zápas se příliš nepovedl ani českému obránci Tomáši Ujfalušimu, který byl pět minut před koncem vyloučen za ostrý skluz na holeň domácího Forlína.

Atlético si ve čtvrtek pozornou obranou zajistilo postup do semifinále Evropské ligy, dnes však ukázalo, že se mu na hřišti soupeře nedaří. Domácí dostal krátce po zahájení druhé půle do vedení Ruiz a v 67. minutě zvýšil Osvaldo. Definitivní podobu dal výsledku po Ujfalušiho vyloučení Alonso. Atlético tak venku v lize nevyhrálo od začátku ledna sedm zápasů.

Bodového zisku se nedočkal ani Jiří Jarošík, neboť Zaragoza prohrála 0:2 na hřišti Osasuny Pamplona. Na sestupové pásmo má však stále bezpečný šestibodový náskok.

Aktuálně nejhorší formu v lize má La Coruňa, což potvrdila i dnes, když neuhájila vítězství nad Santanderem. Domácí vedli již po 60 sekundách zásluhou Rikiho a dlouho svůj těsný náskok drželi, jenže pět minut před koncem se prosadil Del Moral a postaral se o to, že La Coruňa čeká na výhru již šest zápasů. Opustila tak pohárové příčky, na které ztrácí již pět bodů.