Plzeň ztratila důležité body v boji o poháry

Gambrinus liga má tento víkend na programu 26. kolo. Od 16.00 se hrály tři zápasy. Vyhrít dokázala pouze Sparta, která zdolala Bohemians v poměru 1:0.

Letenští měli hned od úvodních minut jasnou převahu, ale stejne jako v předchozích zápasech je trápila špatná koncovka. Brabec sice v 6. minutě rozvlnil síť brány hostujícího týmu, stál však v ofsajdu.
Ve 12. minutě zamířil prudkou střelou pod břevno Žofčák, ale Beláň jeho pokus vyrazil na roh. Neujala se ani šance Vacka, s jeho ranou si opět poradil hostující golman. Sparta na chvíli přestala hrát a hned na to mohla doplatit. Z ojedinelé akce se mohli dostat do vedení hosté, ale Grznárův střílený centr jen těsně minul pravou tyc Kozáčikovy branky. Na druhé straně se dostal do dobré příležitosti Řepka, když hlavičkoval po přesném centru Žofčáka, ale naneštěstí pro domácí zamířil jen doprostřed brány, kde stál připravený Beláň.

Chovancův tým si mohl oddechnout pět minut po zahájení druhého poločasu. Sionkova dělovka z 18 metrů sice ještě mezi tři tyče nezamířila, po následné akci už však diváci na Letné mohli tleskat. Wilfried našel kolmicí mezi obránci Střížkova volného Kadlece, který poslal míč po zemi k levé tyči. Sparta mohla přidat další gól v 73. minutě, ale Wilfried a Sionko orazítkovali dvakrát břevno. Zápas nakonec skončil nejtěsnějším vítězstvím domácích.

Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 50. Kadlec.

Do utkání v Příbrami vstoupili aktivněji domácí hráči. Jejich snaha vyvrcholila v 11. minutě, kdy se dostal do šance marek Plašil, jeho střela však skončila vedle levé tyče. První se z gólu paradoxně radovali liberečtí. Po ose Smetana - Frejlach - Dočkal hlavičkoval za záda gólman posledně jmenovaný. Aktivní byli ale nadále domácí, ve 25. minutě pálil z trestného kopu Pleško, Hauzr si však poradil. O aktivitě domácích svědčí i poměr rozhových kopů 7:0 v jejich prospěch.

Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil, domácí se pokoušeli smazat jednogólový náskok soupeře. V 56. minutě se opět dostal k míči dnes velmi aktivní Pleško, Hauzr ale opět se štěstím vyrazil. Další pokus domácích se odehrál v 70. minutě, Hušbauerova střela byla ale zblokována. Domácí se dočkali až v 79. minutě, když po přesné hlavičce zaznamenal gól Daniel Huňa. V závěru se ještě dostal do šance Dejmek, branka z toho ale nebyla, a tak si Liberec odváží od Litavky bod.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 12. Dočkal - 79. Huňa.

Hned v úvodu utkání měl na kopačce první gól Rezek, jeho střela však těsně minula Kučerovu branku. V 21. minutě se zaskvěl brankář Daněk, když zlikvidoval několik střel budějovických hráčů. Po pů hodině hry dal o sobě vědět opět Rezek, který je nejlepším hráčem na hřišti. Centr Petržely však do sítě nedostal. Chvíli na to se do šance dostal sám Petržela, ale ani jeho pokus brankou neskončil.
Vážnější příležitost v druhém poločase přišla až v 75. minutě a opět ji měl na svědomí Rezek, centr Ševinského však nezužitkoval. Blízko ke gólu měli i hosté, ale střela Volešáka skončila mimo tyče Daňkovy branky. Nikdo z hráčů si už příležitost nevypracoval, zápas skončil 0:0.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice [url=index.php?page=zapas&m=314&t=179&zapas=43431]0:0[url]