Vyhnanci se pomstili Slavii

[tag]AKTUALIZOVÁNO 20:00[/tag] Tomáš Pekhart a Marek Jarolím nebyli dost dobří na to, aby mohli za Slavii hrát. Odešli tedy do Jablonce a svému bývalému klubu se pomstili. Zařídili dva góly Severočechů. Další přidal Lafata a Jablonec vyhrál 3:0. Stále hrají o poháry a Slavia se utápí ve vlastních problémech. Její výkon byl opravdu tragický.

Ano, u těch hráčů, kteří ve Slavii hráli jsem cítil větší motivaci. Chtěli dokázat, že kvalitu mají. Vydali se ze všech sil. Třeba Marek Jarolím. Ukázali, že Slavia asi neudělala dobře, když je uvolnila,“ říkal spokojený František Komňacký, trenér Jablonce.

Ve 26. minutě Pekhart chytře poslal do slávistické branky Lafatův centr a Jablonec šel do vedení. Druhou branku přidal šest minut před přestávkou po samostatném průniku Marek Jarolím. Slavia hrála bez zájmu a do žádné vážné situace se prakticky nedostala. Jen Ivanovski se ocitl před Špitem, ale trefil brankáře.

„Moc si téhle výhry vážíme. Vyhrát na Slavii 3:0 pořád má svůj zvuk. Věděli jsme, že pokud chceme do pohárů, musíme vyhrát a to se povedlo. O titulu nemluvíme,“ dodal Komňacký

Pokud Jablonec v posledním utkání vyhraje a Sparta i Baník remizují, bude mistrem. „Je fajn, že jsme ve hře,“ neskrýval spokojenost exslávista Tomáš Pekhart.

Po změně stran Slavia předvedla jednu pohlednou akci. Krajčík centroval a Grajciar z voleje hezky střílel. Špit byl připraven.

Ale gól dal opět Jablonec. Exkluzívně se trefil Lafata a ze slávistické porážky udělal debakl. „Jo, vyžíráme si to až do konce se vším všudy,“ klopil oči slávistický kapitán Stanislav Vlček.