2. liga: sestupový rébus změn nedoznal

Ani po 26. kole nejsou fotbaloví příznivci moudřejší, kdo s největší pravděpodobností sestoupí letos do třetí ligy. Hodně blízko k tomu mají Vítkovice, které remizovaly v Hlučíně a na první nesestupovou pozici ztrácí 11 bodů. Na sestupové pozici zůstává i Sparta B, jenž stále ztrácí na záchranu jeden bod.

Aktuální kolo a tabulka 2. ligy

Hradec Králové – Čáslav 0:0

Lídr tabulky poprvé v letošní sezoně na svém stadionu nebodoval naplno. Za remízu 0:0 si z Hradce Králové odvezla důležitý bod o záchranu ve 2. lize bojující Čáslav. Středočeši mají stejně jako Hlučín právě bod k dobru na momentálně předposlední Spartu B.

Na východě Čech se mohlo poprvé hýbat se stavem skóre po 33 minutách hry, kdy Fischer napálil míč na čáslavskou branku z 25 metrů, ale Fryšták se vyznamenal. O půl hodiny později mělo tutovku na kopačce snad šest domácích hráčů, ale v malém vápně nedokázali míč procedit do sítě. Za hosty mohl strhnout vedení na čáslavskou stranu po rychlém brejku Šisler, ale jeho bomba těsně minula šibenici hradecké svatyně.

Karviná – Opava 2:0 (0:0)

Domácí fotbalisté se po třech zápasech radují z plného bodového zisku. Naopak Opavané protáhli šňůru bez vítězství prohrou na severu Moravy na dva duely. Hostující svěřence trenéra Nováka může nejvíce mrzet neproměněná penalta za stavu 0:0, kdy ji zahodil v 53. minutě Čáp. Trest na sebe nenechal čekat dlouho. V 71. minutě poslal Karvinou do vedení střelou pod břevno Opic a šest minut před koncem ukázal hostům, jak se proměňuje pokutový kop Jursa.

Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 3:3 (1:2)

Severočeši měli v Praze skvělou první půlhodinu utkání, když vedli na Žižkově o dva góly už po 27 minutách. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance šli do dvoubrankového trháku poté, co nejprve Valenta hlavou a poté Volek z úhlu překonali domácího brankáře Hrušku. Domácí naděje na bodový zisk přiživil ještě do poločasu Pulkert.

Pražané po přestávce ale nepříznivý vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. O obrat se postupně postaral brankami v 70. a 81. minutě Koukal a Viktoria rázem sahala po třetí výhře za sebou. O tu je v první nastavené minutě připravil střídající Melunovič, jenž přízemní střelou k tyči vyrovnal.

Jihlava - Sokolov 2:0 (0:0)

Fotbalisté Vysočiny zvládli i šestý duel v řadě vítězně a upevnili si tím čtvrtou pozici v tabulce. Naopak Západočeši čekají na tříbodový zisk marně už půltucet utkání. První šanci v duelu měl ale na kopačce hostující Podrazký. Ten ale z hranice velkého vápna ve 20. minutě jen těsně minul Uvarenkovu bránu. O tři minuty později trefil na druhé straně z 25 metrů břevno sokolovské brány.

Gólové radosti se příznivci Jihlavanů dočkali až sedm minut po přestávce, kdy předvedl gólovou lahůdku bosenský útočník Muris Mešanovič. Rychlonohý forvard se po přihrávce Gabriela zbavil ve vápně dvou protihráčů a přehodil i vybíhajícího Bertelmana. Míč pak se štěstím zapadl od břevna do branky. Jenže po chvíli dostal druhou žlutou kartu v zápase domácí Gabriel a putoval pod sprchy.

Jenže Jihlavané mají ve službách Mešanoviče a domácí, ač oslabeni o jednoho muže v poli, dál útočili. V 63. minutě se do vápna probíjel zleva Mešanovič, k zemi ho poslal Kura a z následné penalty se kapitán Dort nemýlil. O dvě minuty později putoval pod sprchy ještě baníkovský Knakal, také po druhé žluté kartě.

Most - Dukla Praha 1:1 (1:1)

Vše podstatné se na severu Čech odehrálo ještě během prvního poločasu. Hostům zařídil vedení ve 27. minutě důrazný Kamerunec Chigou, jenž se prosadil po tečovaném Haškově centru. Mostečtí ale záhy srovnali krok, protože už po třech minutách si na Andreiův centr naběhl mladý reprezentant Hora a přesnou hlavičkou překonal gólmana Radu.

Hlučín - Vítkovice 2:2 (0:1)

Beznadějně poslední Vítkovice získaly v Hlučíně bod za remízu 2:2. Moc nechybělo a v regionálním derby braly dokonce body všechny. V ryze záchranářském duelu si hosté dokázali vypracovat dvoubrankové vedení, a to brankami Kučerňáka a Hritze. Nováček soutěže 21 minut před koncem nejprve střídajícím Hoškem snížil, aby Gulajev 12 minut před vypršením řádné hrací doby duelu, hlavou po Žižkově centru zajistil domácím alespoň bod.

Vlašim - Sparta Praha B 0:0

Fotbalisté sparťanské rezervy dál zůstávají na předposledním místě tabulky 2. ligy. Na hřišti nováčka soutěže zaznamenali jen bod za bezgólovou remízu. Stále tak ztrácí čtyři kola před koncem soutěže bod na Čáslav i Hlučín. Rezerva Sparty také dál čeká na vítězství. Svěřenci trenéra Svobody už nezískali tři body pět zápasů v řadě. Vlašim v této statistice na tom není o moc lépe, ba naopak, jejich čekání trvá ještě dokonce o jeden duel více.

Zlín - Třinec odloženo

Zápas se neodehrál, a to kvůli střevnímu onemocnění, které postihlo domácí výběr. Předběžný náhradní termín utkání je 19. květen.