Ústí první mečbol nevyužilo, v Hradci se slaví

Zatímco na východě Čech už se slaví postup do první ligy, v severních Čechách se postupové oslavy musí odložit. Ústí nad Labem totiž nedokázalo napodobit Hradec Králové a v pondělní dohrávce 28. kola jen remizovalo se zachraňující se Čáslaví 1:1.

Hradec Králové - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Domácím stačil k jistotě postupu do první ligy získat v domácím zápase proti Dukle bod. Jenže kromě trvalé územní převahy se domácím podařilo zpečetit postup až po přestávce. Čtyři tisícovky fanoušků se branky v síti Pražanů těsně před uplynutím hodiny hrací doby. Z hranice vápna nikým neobtěžován zamířil do černého Fischer. Votroci se vrací do nejvyšší soutěže v Česku vrací po sedmi letech.

FC Vysočina Jihlava – Fotbal Třinec 4:2 (2:0)

Jihlavští fotbalisté jsou k neporažení. Zuby si na nich vylámal i Třinec. Svěřenci trenéra Luboše Urbana vyhráli osmý zápas v řadě, už ale jedenáct zápasů jsou bez porážky. Skončila naopak série vysočanského gólmana Uvarenka, jenž inkasoval gól po 525 minutách. Utkání se pro domácí vyvíjelo výborně. Už v šesté minutě se v první šanci utkání uvolnil Dolejš, unikl, třinecké obraně ve vápně kde našel nabíhajícího Dorta, a ten se z malého vápna nemýlil. Za deset minut už to bylo o dvě branky, když přesně k tyči třinecké branky zamířil Franěk. Po přestávce dál diktovali tempo hry domácí a v 58. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Dort, ale Třibec se Přeci jen dočkal. Čtrnáct minut před koncem zápasu se střelou z levé strany hranice vápna prosadil Maroši. Premiérový gól v dresu Jihlavanů si pak tři minuty před koncem připsal Demeter, a to byl na hřišti sotva minutu. Gólový účet uzavřel v zápase už v poslední minutě třinecký Matůš, jenž si ve vápně naskočil na centr a míč poslal přesně k tyči Uvarenkovy brány.

Žižkov - Sparta B 2:2 (1:2)

Hodně zvláštní malé pražské derby viděli diváci na žižkovském stadionu. Domácí fotbalisté prakticky celou úvodní půli prospali, a byli za to po zásluze potrestáni. Spartě se ve 37. a 38. minutě podařilo zasadit soupeři hned dvě rány. Kraják nejprve dorazil Belaidovu střelu, kterou Hruška pouze vyrazil, vzápětí Třešňák přehodil domácího gólmana tečí centrovaného míče Putzem. Dvě minuty před přestávkou korigoval zlepšený výkon domácího výběru brankou na 1:2. Po přestávce už se na hřišti objevil úplně jiný výběr v dresech Žižkovanů. Aktivita domácích přinesla ovoce sedm minut po začátku druhé půle, kdy se z hranice vápna trefil Koukal. I nadále diktovali tempo hry domácí, ale otočit výsledek ve svůj prospěch už nedokázali.

Zlín – Opava 2:0 (0:0)

Zlínští měli před sobotním zápasem s Opavpu jasný úkol, a to přerušit sérii šesti předchozích zápasů bez výhry. Domácí se znovu herně trápili a nebýt zbrklosti Halašky a nerozhodnosti Korčiana v první půli, mohli se Opavané dočkat na půdě exligového celku dokonce do vedení. Favorit utkání nakonec ale přece jen šel do vedení po více než půlhodině hry. V 65. minutě opavský brankář Novák promáchl letící míč a Kroupa toho pohotově využil. Šest minut před koncem pak výhru zpečetil Kroča hlavičkou po rohovém kopu. Zlín v úterý dohrává duel s Třincem.

Karviná - Sokolov 2:2 (1:0)

Domácí fotbalisté si připsali už druhou remízu v řadě. Přitom ještě jedenáct minut před koncem vedli 2:0. Pak ale přišla smrtící závěrečná desetiminutovka Západočechů, kteří nejdříve v 80. minutě snížili a v poslední minutě si nakonec díky Vaněčkovi připsali alespoň bod, který znamenal alespoň ukončení dvou zápasové série, kdy Baník odcházel ze hřiště vždy s prázdnou.

Vlašim - Vítkovice 0:2 (0:0)

Vítkovičtí měli už z minulého kola jistotu sestupu a možná proto na půdě nováčka soutěže nastoupili bez respektu. Díky brankám Cverny a Motyčky vyhráli 2:0. Tříbodový zisk svěřenci trenéra Vlka zaznamenali teprve počtvrté v právě probíhající sezoně. Vlašim dál pokračuje na jaře v nevýrazných výkonech, prohráli už podruhé v řadě.

Ústí nad Labem – Čáslav 0:0

Čáslav si na sever Čech v honbě za záchranou v soutěži přijela pro bod a ten si také odváží. V poměrně nudném zápase vybočila z průměru jen velmi dobrá příležitost domácího France, jenž v 73. minutě napřáhl a jeho projektil jen olízl břevno Poštulkovy brány. Ústí potřebovalo k postupové definitivě získat tři body. To se svěřencům trenéra Svatopluka Habance nepovedlo, a tak třetí Zlín má stále aspoň teoretickou šanci na sesazení Ústí z postupové pozice.

Hlučín - Most odloženo
Utkání bylo odloženo na úterý 25. května, a to kvůli podmáčenému terénu na stadionu domácího celku.