Penalty Hlučína a Sparty poslaly dolů Opavu

Tak jestli se něco čekalo, tak tohle tedy ne. Příští ročník 2. ligy si nezahraje Opava, která o patro níže putuje společně s Vítkovicemi. Slezané doplatili na horší vzájemnou bilanci s konkurenty namočenými do boje o záchranu. Po 30. kole mají totiž hned čtyři mužstva na chvostu tabulky stejný počet bodů.

Jihlava – Hradec Králové 0:0

Oba týmy už se před posledním zápasem tohoto ročníku nemohly dostat v tabulce ze svých dosavadních pozic. Aktivnější byla v úvodu čtvrtá Jihlava, naproti tomu jedinou vážnější šanci si účastník první ligy na Vysočině vypracoval po necelé půl hodině hry, kdy Uvarenka vystrašil mladík Zelený. Když po přestávce své šance nevyužil ani Gabriel a v závěru dokonce neprotlačil míč za Šimonova záda ve dvou šancích Dolejš, rozešli se oba soupeři smírně.

Vlašim - Opava 3:1 (1:0)

Po opatrném začátku se ujali po třiceti minutách vedení domácí. Po pohledné kombinaci zamířil z vápna přesně k tyči sparťanský odchovanec Jungr. Halaška za hosty vyrovnání z nabízené šance odmítl, a tak se nemohl divit, že v 59. minutě se postavil k přímému kopu Jungr a znovu rozvlnil síť. O sedm minut později sice Halaška dokázal snížit opět na jednobrankový rozdíl, ale v závěrečné fázi utkání rozhodl o vítězství nováčka soutěže střídající Svátek. Pro Opavu tento výsledek znamená pád do třetí soutěže.

Hlučín - Dukla Praha 2:2 (1:2)

I druhý nováček letošního ročníku druhé ligy si zachoval příslušnost i pro příští sezonu, ovšem doslova v hodině dvanácté. Severomoravané dlouho s Pražany prohrávali, ale v poslední minutě z penalty po faulu stopera Dukly na Gulajeva sám postižený skóre srovnal a zajistil tak Hlučínským bod, který měl cenu zlata.

Viktoria Žižkov - Třinec 1:3 (1:1)

Žižkovští se chtěli s domácím publikem rozloučit vítězstvím. Tomu úspěšně položil základy Koukal po dvaadvaceti minutách hry. Jenže nešťastný inkasovaný gól ve 45. Minutě srazil Viktoriány na kolena. Brankář Kolář totiž vyrazil míč jen k dobíhajícímu Hupkovi a ten srovnal. Ve druhé půli zaúřadoval dvěma trefami zahraniční akvizice v dresu Severomoravanů Onuchukwu a nejprve hlavou a poté i po samostatném úniku uzavřel svůj gólový účet v této sezoně na devět zásahů.

Ústí nad Labem - Vítkovice 2:1 (1:0)

Jistý postupující do první ligy se rozloučil se stadionem v Ústí nad Labem výhrou. Kouč Habanec poslal předčasně na dovolenou Nováka, Valentu, Džubana, Dvořáka, ale hráči z lavičky mu naznačili, že ani v nejvyšší soutěži nechtějí hrát druhé housle. V 10. minutě přivedl Ústí do vedení pohotovou střelu kapitán Martykán. Přesně po šedesáti minutách odehrané hrací doby zahrával domácí Zachariáš po faulu v šestnáctce hostů penaltu. Jeho střelu brankář Klepek vyrazil, ale na dorážku Zachariáše už nestačil. Čtvrt hodiny před koncem vsítil čestnou a poslední branku Vítkovic v soutěži zblízka Kučerňák.

Karviná – Čáslav 3:0 (1:0)

Středočeši v Karviné předvedli, jak se o záchranu rozhodně nebojuje a na severu Moravy prohráli vysoko 0:3. Přesto si příští druholigový ročník zahrají znovu. Naopak Karvinští předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů na jaře. Byli po všech stránkách lepší než soupeř. Hosté si za celý zápas nevytvořili ani jednu brankovou příležitost. Zato domácí jich měli šest. Všechny tři příležitosti, které nakonec skončili v brané hostí, proměnil Opic. V této sezoně nasbíral 13 branek a o jediný gól zaostal za trojicí nejlepších střelců soutěže.

Sparta Praha B - Sokolov 1:1 (0:1)

Sparta byla před posledním kolem této sezony dalším týmem ohroženým sestupem, a tak chtěla vyhrát, aby měla jistou záchranu. Nakonec ale musela doufat téměř do poslední minuty. Ve 24. minutě totiž inkasovala po křížné ráně Mliky. Sparta se však přeci jen dočkala necelou čtvrthodinu před koncem. Přímý kop kapitána Rady odvrátila sokolovská zeď jen za cenu ruky a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil sám Rada a střelou do horního rohu branky bez problémů zakončil.

Zlín - Most 1:1 (1:1)

Zlínští si lepší vstup do zápasu snad ani nemohli přát. Hned v úvodní minutě nastřelil Novák těsně před pokutovým územím ruku protihráče, následnou standardní situaci rozehrál Vozábal, míč doletěl až k volnému Kroupovi a ten zblízka otevřel skóre utkání. Konečný výsledek utkání ale stanovil nakonec hostující tým za dalších čtvrt hodiny. Fleišman posadil po standardní situaci míč na hlavu Frnocha a ten srovnal na 1:1.