Hráči Bohemians 1905 i v deseti získali v derby bod

V prvním utkání nového ročníku proti sobě nastoupili ve vršovickém derby týmy Bohemians a Slavie. Atmosféru zápasu poznamenal prostest fanoušků obou táborů, kteří se utkání odmítli účastnit a tak se hrálo pře poloprázdnými tribunami. Již ve druhé minutě se po gólu Barteka dostali nečekaně do vedení hráči Bohemians 1905. Odpověď Slavie přišla v 16. minutě, po krásné kombinaci se trefila letní posila, Karol Kisel. Po hodině hry obdržel druhou žlutou a zároveň červenou kartu Jiří Rychlík, Bohemians však dokázali remízu ubránit.

Jak již bylo avizováno, utkání se hrálo před spoře zaplněnými tribunami. Fanoušci obou týmů se po protestu před branou Synot Tip Arény přesunuli do nedalekého Ďolíčku, kde se podle jejich názoru měl zápas odehrát.

Utkání začalo zostra. Hned ve druhé minutě se Bohemians ujali vedení. Na Hartigovu přihrávku si naběhl Moravec, v pokutovém území našel Barteka, který se proti Vaniakovi nemýlil a stal se tak prvním střelcem letošního ročníku Gambrinus ligy. Slavia se snažila na gól Bohemians odpovědět, z dálky vystřelil Jaroslav Černý, jeho střela však v brance neskončila. V 16. minutě poslal Jaroslav Černý krásný pas za obranu, kterým našel Karola Kisela. Ten proti Sňozíkovi nezaváhal a srovnal skóre zápasu.

Slavia začala naplňovat předpoklady papírového favorita, vytvářela si nebezpečnější příležitosti než Bohemians. Akci Milana Černého ve vápně zastavil až praporek pomezního, střele Jaroslava Černého zase scházela potřebná razance. Šanci poslat Slavii do vedení měl po rychlém Vaniakově rozehrání opět Karol Kisel, situaci musel uklidnit brankář Sňozík.

Ve 38. minutě přišel na trávník místo Lukáše Hartig Milan Škoda. Hned vybojoval roh, po kterém si na centr naběhl Bálek, míč však do branky usměrnit nedokázal. O pár minut později vyrazili do protiútoku hráči Bohemians, konkrétně Kaufman. Ten poslal přesný pas Škodovi, jehož rána skončila těsně vedle branky.

V úvodu druhého poločasu šel sám na Vaniaka Bálek. Nejdříve dokázal brankáře Slavie obejít, Martin Vaniak však vytáhl kouzelný zákrok a odvrátil míč na roh.

V 63. minutě se dostal do úniku Milan Černý. Nedovoleně ho musel zastavit Jiří Rychlík, za což byl ohodnocen žlutou kartou, a protože hrál od 12. minuty s napomenutím, musel po hodině hry předčasně pod sprchy. Ale i v deseti se hráči Bohemians snaží být aktivní. Po rychlém protiútoku našel Škoda v pokutovém území Moravce, který pálil z dálky, Vaniak byl ale připraven. Bohemka přehrávala Slavii v počtu rohových kopů, Slávisté je však úspěšně ubránili.

Slavia se postupně dostávala do závěrečného tlaku. Na hranici pokutového území Bohemians se míč dostal k Jaroslavu Černému, našel si prostor ke střele a levačkou kroutil míč ke vzdálenější tyči. Brankář Sňozík však dokázal míč vyrazit. Slavia tlačila soupeře v jeho pokutovém území, nikdo však nedokázal protlačit míč za Sňozíkova záda. Zápas tak skončil remízou 1:1.