Boleslav i bez základu porazila Slovácko

I bez šesti hráčů základní sestavy, kteří se podíleli ve středu na postupu do třetího předkola Ligy mistrů, zvítězili fotbalisté Mladé Boleslavi v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0. Vedoucí branku dnešního utkání druhého kola nejvyšší soutěže vstřelil už v 7. minutě Kysela, druhou přidal minutu před koncem zápasu Riegel.

Kvůli úspoře sil před středečním duelem s Galatasarayem Istanbul zvolili fotbalisté Mladé Boleslavi na cestu do Uherského Hradiště letecký speciál. Navíc trenér Dušan Uhrin nechal na lavičce odpočívat opory brankáře Kučeru, obránce Víta, středopolaře Vaculíka s Matějovským a útočníka Pecku. Střelec Kulič zůstal doma, neboť se stal ráno otcem syna a dostal prostor k oslavám.

Slovácko ve stejné sestavě jako při vítězné premiéře ve Zlíně začalo podle útočných not. Už ve 2. minutě prověřil brankáře Millera z trestného kopu Vozábal, o dvě minuty později měl boleslavský brankář problém s Vránovou hlavičkou.

Boleslav počáteční nápor Slovácka ale rychle eliminovala. V sedmé minutě hned z prvního vážnějšího přímočarého protiútoku si pohrál s domácí obranou Holub a z jeho přihrávky překonal Drobisze přesnou střelou k tyči Kysela. Po inkasovaném gólu z projevu Slovácka vyprchala iniciativa, všechny útočné pokusy končily na důrazných zadácích soupeře. Po čtvrt hodině hry se zranil domácí Malár, kterého nahradil Róth a snažil se tvrdě zakončovat levačkou. I jeho pokusům však chyběla přesnost. Nejblíže k vyrovnání měl ve 25. minutě Ivana, jehož střela z otočky z levé strany mířila těsně vedle.

Trenér Uhrin vsadil hlavně na trpělivost. Boleslav vyčkávala na chyby soupeře a nabídky k bleskovým brejkům. Jeden předvedl Abrahám, jenž ve 35. minutě patičkou přistrčil Kyselovi a po jeho centru hlavičkoval Sedláček nad branku. Těsně před koncem poločasu se blýskl sólem Poláček, jeho ránu z dálky stačil Drobisz krýt.

Slovácko vsadilo po změně stran na nátlakovou hru, která mu vynesla převahu, střelecké akce si ale domácí vypracovali převážně po standardních situacích z trestných kopů. V 54. minutě muselo trenéru Uhrinovi zatrnout, když obránce Brezinský, jenž už viděl žlutou kartu, srazil zezadu pronikajícího Vránu. Rozhodčí Kocián však naštěstí pro mladoboleslavský tým nenašel odvahu vytáhnout druhou žlutou kartu a Brezinského vyloučit.

Z následného trestného kopu Vozábal trefil břevno a odražený míč Ineman zbrkle hlavičkoval vedle. Největší možnost k vyrovnání měl po centru střídajícího Mareše v 73. minutě Vrána, jenž trefil z bezprostřední blízkosti brankáře Millera.

V závěru domácím viditelně ubývaly síly a hosté převzali režii koncovky zápasu do svých rukou. V 84. minutě ještě únik Poláčka stačil brankář Drobisz s námahou krýt. Minutu před koncem však aktivní Poláček unikl po levé straně, našel volného Riegla a ten technickou střelou přidal druhý gól.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 7. Kysela, 89. Riegel. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Gallo. ŽK: Vozábal - Brezinský, Palát. Diváci: 5300.

Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Ineman - Malár (16. Róth), Görner, Vozábal, Malcharek (71. Mareš) - Ivana, Vrána (82. Honka). Trenér: Plíšek.
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rolko, Brezinský, Palát - Kysela (64. Vaculík), M. Abrahám, Riegel, Poláček - Holub (76. Pecka), Sedláček (90. Matějovský). Trenér: Uhrin.

[ 05.08.2006 - ČTK / eFotbal.cz Foto: MARSfoto ]