Kaščák: Není to ideální začátek

V sestavě Sigmy Olomouc v novém ročníku Gambrinus ligy dostává na postu defenzívního záložníka trochu překvapivě přednost mladý slovenský středopolař Marek Kaščák. Kaščák si zahrál i v duelu s Českými Budějovicemi, do kterého by zkušený Michal Kovář stejně nemohl nastoupit, protože ho trápí zraněná záda.

Sigma potřebovala v duelu s Budějovicemi zvítězit, Kaščák se snažil seč mohl, vystřelil pětkrát směrem na branku gólmana hostí Filipka, žádná z jeho střel se ale neujala. A protože se obdobně vedlo i jeho spoluhráčům a protihráčům, skončilo utkání dělbou bodů po bezbrankové remíze.

Sigma má nyní široký kádr, kde si žádný hráč není jistý svým místem. Vy jste již podruhé dostal důvěru v základní sestavě. Věděl jste, že nastoupíte i proti Budějovicím?

Dá se to odtušit z přípravy v týdnu. Podle zkoušení variant například při standardních situacích jsem už tušil, že budu hrát.

V loňských duelech, kdy jste spíše střídal to vypadalo, že jste dost nervózní, dnes (v neděli) v prvních deseti minutách také, ale pak jste se rozehrál k dobrému výkonu. Jak to vidíte?

Já jsem se dnes cítil dobře. Vloni to byl velký skok z druhé ligy, musel jsem se aklimatizovat. Nenastupoval jsem pravidelně, bylo to těžké. Nyní už je to v pohodě, žádnou nervozitu na hřišti necítím.

V sestavě nastupujete uprostřed zálohy s Filipem Rýdelem, mnozí to vidí jako defenzivní variantu. Nebylo to v domácím utkání nezvyklé?

Už jsme tak hráli v Mladé Boleslavi a myslím, že to fungovalo dobře. Byla tam varianta s Melinhem, ale to je na trenérovi. My jsme měli úkoly střídat se v ofenzivních i defenzivních úkolech, chvíli byl víc vepředu Filip, chvíli já. Myslím, že to fungovalo dobře, i když v závěru už nám došly síly. Nedali jsme gól, jen remíza, spokojenost určitě chybí…

V utkání jste hlavně v prvním poločase několikrát ohrozil branku hostí střelou z dálky, co chybělo, aby některá z nich byla gólová?

Trenér po nás chce hodně střelby. Včera na tréninku jsme hráli modelový zápas na menší branky, kdy nám trenér neustále vštěpoval, abychom více stříleli. Snažil jsem se to v utkání plnit, ale mohlo se mi to povést lépe. Hlavně první střela, mohl jsem jít ještě metr nebo dva dopředu a lépe to umístit. Někdy jsem taky možná mohl nahrát nebo vystřelit přesněji, ale už je pozdě…

Největší šance tedy byla při té první střele v 18. minutě, kdy jste na Filipka pálil asi z dvaceti metrů po zemi?

Určitě, jak jsem říkal, měl jsem jít dál, ale měl jsem hlavu dole a neviděl jsem, že hráč je ode mě ještě dost daleko. Pak jsem si to uvědomil, že jsem ještě mohl postupovat dál a umístit střelu více k tyči.

Nyní máte po dvou utkáních bod, jedete ven, jak vidíte další zápasy a začátek sezóny?

Úplně ideální to není. Ztráta dvou bodu s Budějovicemi, které se dají porazit, nás asi bude mrzet, ale nedá se nic dělat. Musíme něco uhrát v Ostravě, která má nula bodů, takže zápas bude asi taky hodně zajímavý. Nemáme co ztratit, zápas začíná za stavu 0:0, uvidí se na hřišti.

[ 7.8.2006 - Radek Heloňa. Foto: MARSfoto ]