Villa se za Barcelonu poprvé trefil, pomohl tak porazit AC Milán

Hráči Barcelony v generálce na nový ročník španělské ligy porazili 2:1 na penalty další velkoklub AC Milán. Domácí poslal do vedení krátce po změně stran kanonýr David Villa, který si připsal první zásah od svého přestupu z Valencie. Za hosty vyrovnal v 67. minutě veterán Filipo Inzaghi. Při penaltách Barcelona uspěla v poměru 3:1.

Villa, který patřil k oporám španělské reprezentace při cestě za titulem mistrů světa, se na přestupu do Barcelony domluvil ještě před startem turnaje v JAR. Katalánský celek za něj údajně zaplatil 40 milionů eur (téměř miliardu korun) a postaral se o nejdražší přestup tohoto léta.

Kvůli dovolené po MS si Villa připsal teprve druhý start za Barcelonu poté, co byl v sobotu u výhry 4:0 nad Sevillou ve španělském Superpoháru. Dnes nastoupil v základní sestavě a dvě minuty po pauze otevřel skóre, když v malém vápně zužitkoval centr další posily Adriana.

V sestavě AC Milán nechyběl Ronaldinho, který do Itálie přišel předloni právě z Barcelony. Fanoušci i hráči Brazilce vřele přivítali a dokonce ho kapitán Carles Puyol pozval, aby jako dvanáctý hráč pózoval na fotografii katalánského týmu.