Hřebíkův výběr měl se Švýcarskem namále

Národní tým do 19 let hrál v první přípravě ve Švýcarsku s domácím mužstvem nerozhodně. Vyrovnaný zápas přinesl zaslouženou remízu, kterou pro český výbběr zachránil ve čtvrté minutě nastaveného času brankář Zapletal, jenž kryl penaltu, o které by možná Ivan Horník řekl, že "ta byla ale přísná".

"V prvním poločase se hrálo bez větších šancí na obou stranách převážmě mezi šestnáctkami. Po přestávce šancí přibylo a zápas dostal náboj. Dali jsme míč na zem a zklidnili hru a přesnými přihrávkami se dokázali dostat za obranu soupeře do šancí. I Švýcaři se ale uměli prosadit a vytvořili si některé příležitosti a v 56. minutě šli do vedení po naší chybě v obraně. Po krásné akci Krejčího a Svízely jsme ale velice rychle gólově odpověděli, srovnal Boháč. Pak se hrálo nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát. Nakonec ale zasloužená remíza vydržela, byť domácí měli výhodu hodně přísně nařízené penalty," hodnotil zápas na stránkách českomoravského fotbalového svazu asistent trenéra Alois Skácel.

Další přípravný duel odehrají Švýcarsko s Českem v úterý 7. září od 18:30 ve městě Lausanne.

Švýcarsko "19" - Česká republika "19" 1:1 (0:0)
Branka ČR: Boháč.

Sestava ČR: Zapletal - Jánoš, Krch (46. Jugas), Polom (46. Brabec), Frýdek (46. Hála) - Krejčí, Šustr, Kadeřábek (46. Přikryl), Štípek (46. Svízela)- Skalák (46. Boháč), Fantiš. Trenéři Hřebík a Skácel.