Kladno ani na třetí pokus nedalo gól

Přes nepříliš kvalitní výkon dokázala Marila Příbram v dohrávce 3. kola Gambrinus ligy zvítězit na domácím stadionu nad nováčkem soutěže Kladnem. O hubeném vítězství 1:0 rozhodl v úvodu druhého poločasu Šindelář. Marila se po výhře posunula do horní poloviny tabulky, na svém kontě má stejně jako čtvrtý Jablonec pět bodů a shodné skóre 3:2.

Ligový nováček z Kladna získal ve dvou kolech jediný bod a ještě nedal gól. Jednoznačným úkolem hostujícího týmu bylo vstřelit na stadionu Na Litavce první ligovou branku po 36 letech. Domácí se mohli v případě tříbodového zisku dokonce posunout na čtvrté místo.

Utkání začalo ve vlažném tempu a do prvního náznaku šance se dostali hosté. V 7. minutě šikovně pronikal do pokutového území Kousal, na poslední chvíli ho zastavil Formánek. Kladno pozorně brání a nepouští domácí na dostřel Bičíkovy branky. Také první přímou střelu na bránu vyslali hosté. Cigánek pálil po chybě Svitáka z dvaceti metrů doprostřed brány, Pařízek byl ovšem pozorný.

V dalších minutách musí domácí diváky fotbal nudit. Jedinou slibnou kladenskou akci Kousala zastavil praporek asistenta rozhodčího. Příbramští se nemohou dostat do tempa, hrají pasivně. Ve 22. minutě našel kladenský Cigánek dalekonosným pasem Michala, ten si míč v šestnáctce efektně zpracoval na prsa, ale z úhlu přestřelil. Na druhé straně hasila hostující obrana na poslední chvíli před unikajícím Polodnou.

Podprůměrný ligový fotbal pokračuje až do konce poločasu - hráči obou mužstev se utápějí v nepřesnostech. Jediným světlejším momentem byla po půlhodině hry rána Lesáka po rohovém kopu z hranice šestnáctky. Bičík viděl míč na poslední chvíli, ale se štěstím vyrazil. Na druhé straně mohl gólově odpovědět Šimůnek, který po závaru před Pařízkem střílel vedle. Těsně před odchodem do kabin se ještě před pokutovým územím uvolnil Pilík, jeho prudká rána však mířila přesně doprostřed brány a Bičík si vše pohlídal. Vzápětí po odraženém míči přestřeluje z deseti metrů Bičíkovu svatyni Klesa.

Na začátku druhé půle se hráči Příbrami probudili, ovšem paradoxně mohli inkasovat jako první. V 51. minutě se probil do pokutového území Kalina oslovený chytrou přihrávkou Cigánka. Z úhlu sice obstřelil vybíhajícího gólmana, ale jeho oblouček skončil těsně vedle.

Jako blesk z čisté oblohy pak přišel v 56. minutě první gól domácích. Míč doputoval od Lesáka a Pennera k Šindelářovi, který se zbavil Grosse a z dvaceti metrů vypálil nechytatelně k pravé tyči - 1:0.

Chytrý signál po rohu v 58. minutě ke zvýšení domácím nepomohl. Otepka přetáhl roh na zadní tyč, odkud jej před bránu na volného Pilíka vracel Lesák. Pilík ovšem ve stoprocentní pozici zamířil hlavou nad. Na druhé straně se vzápětí v gólové pozici ocitl Cigánek, jeho ránu zblízka ovšem v poslední chvíli zblokoval Lesák. Tempo i kvalita hry šly ve druhé půli nahoru, ubylo rovněž nepřesností na obou stranách.

Kladenští jsou v závěru aktivní a pokoušejí se vyrovnat - ani na třetí pokus se jim ovšem v nejvyšší soutěži branku vstřelit nepodařilo. Změnit to mohl čtvrt hodiny před koncem Veleba, který dostal krásnou přihrávku za obranu, ale situace jej zaskočila a špatně zpracoval míč. Tentýž hráč neuspěl ani pět minut před koncem. Z úhlu trefil jen boční síť. Celé situaci ovšem zřejmě předcházelo zpracování míče rukou jeho spoluhráče. V nastavení ještě viděl červenou kartu (po druhé žluté za zdržování) domácí Formánek. Do konce duelu včetně tříminutového nastavení už se skóre nemění. Příbram se první výhrou v sezóně dotáhla na čtvrtý Jablonec, Kladno je předposlední.

Výsledek:

Marila Příbram - SK Kladno 1:0 (0:0)
Branka: 55. Šindelář. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Pelikán. ŽK: Formánek, Polodna, Sviták - Palša. ČK: 90+3. Formánek. Diváci: 3222.

Příbram: Pařízek - Lesák, Mácha, Formánek, Penner - Klesa (89. Navrátil), Sviták, Otepka, Šindelář - Polodna (70. Vošahlík), Pilík (79. Kaplan). Trenér: Tobiáš.
Kladno: Bičík - Gross (79. Galbavý), Killar, Palša, Strnad - Kalina, Šimůnek, Šelicha, Michal (58. Čáp) - Cigánek - Kousal (64. Veleba). Trenér: Koubek.

[ 14.8.2006 - eFotbal.cz. Foto: ČTK ]