Liverpoolské derby ovládl Everton

Merseyside derby mezi Evertonem a Liverpoolem tentokrát ovládli domácí borci v modrém. Branky Tima Cahilla a Mikela Artety zajistily Evertonu výhru 2:0, která znamená, že Liverpool se i nadále topí v sestupovém pásmu.

Do derby se podařilo aktivněji vstoupit domácím Toffees, kteří Liverpool dokázali přišpendlit před jeho branku a soupeři téměř nepůjčovali míč. V šancích se ocitali překvapivě domácí zadáci, ale Phil Jagielka ani Sylvain Distin nedokázali své střely nasměrovat mezi tři tyče.

Liverpool mohl do sestavy nasadit i uzdraveného Fernanda Torrese, ale španělský kanonýr byl dobrých dvacet minut úplně bez práce, protože Reds se téměř nedokázali dostat za polovinu hřiště.

Až po tomto časovém intervalu se z tlaku soupeře vymanili a byl to právě Torres, kdo po centru Joea Colea svojí hlavičkou přinutil brankáře Tima Howarda k prvnímu zákroku.

Na druhé straně ohrozil Pepeho Reinu přízemní střelou k tyči Yakubu, ale ujala se až situace ze 34. minuty, kdy po centru Seamuse Colemana napálil míč z několika metrů nekompromisně pod břevno Tim Cahill.

Liverpool se do ještě složitější situace dostal hned v úvodu druhého dějství, kdy inkasoval podruhé. Rohový kop sice stačila obrana Reds odvrátit, ovšem pouze k číhajícímu Mikelu Artetovi, jenž ránou z voleje prostřelil i brankáře Reinu, který přes klubko hráčů pravděpodobně nic neviděl.

Evertonu dvougólový náskok stačil k ubrání tempa, naopak Liverpool svoji útočnou aktivitu zvýšil, ovšem kýžený efekt v podobě gólu se nedostavil.

Reds se sice snažili o střelbu, ale povětšinou pouze z větší vzdálenosti a pokusy Colea, Raula Meirelese či Stevena Gerrarda buď skončily mimo branku, nebo je pochytal brankář Howard.

Z prostoru pokutového území se Liverpool k zakončení prakticky nedostal, až v samotném závěru vyslal po rohovém kopu Jamieho Carraghera nebezpečnou ránu Torres, ale domácí obrana ji zblokovala. Také následný pokus Meirelese skončil těsně vedle branky, a tak noví vlastníci Liverpoolu odcházeli z hlediště zklamaní.