Slavia dál tápe. Jablonec ji zostudil třemi góly

V páteční předehrávce 15. kola Gambrinus ligy zvítězil Jablonec v Synot Tip Areně nad Slavií jasně 3:0. Jednu trefu si připsal exslávistický útočník Tomáš Pekhart, jenž má v této sezoně na svém kontě už deset gólů.

Kompletní statistiky ze zápasu ZDE

První velkou příležitost zápasu měli na svědomí domácí fotbalisté, kteří mohli otevřít skóre už po sedmi odehraných minutách. Hora skvělým pasem na zadní tyč vybídl sprintujícího Koreše k zakončení. Ten sice z první pohotově vypálil, ale jeho pokus vytěsnil na roh jablonecký gólman Špit.

Stejný hráč se objevil i v další šanci domácích, ale i v tomto případě vyšel ze souboje tváří v tvář vítězně brankář Jablonce. Udeřilo tak na druhé straně. Ve 28. minutě prodloužil Lafata dlouhý míč do vápna na volného Pekharta, který tradičně hlavou překonal Zlámala a připsal si na své konto už desátý gól v sezoně.

O necelých deset minut později skóroval i druhý útočník Jablonce. Po centru Jablonského z levé strany číhal ve vápně opět nehlídaný Lafata, který nasměroval hlavičku do levého horního rohu Zlámalovy branky. Střelec prvního gólu Pekhart mohl krátce po změně stran zvýšit vedení svého týmu, ale tentokrát ho gólman Slavie vychytal.

Domácí mužstvo se nedokázalo nadechnout k závěrečnému náporu, a tak i další minuty patřily Jabloneckým. Patnáct minut před koncem řádné hrací doby Piták centroval z přímého kopu do šestnáctky, kde zůstal trestuhodně osamocený Zábojník, jež poslal míč nekompromisně k levé tyči. Slávisté se pak sice v závěrečné desetiminutovce radovali alespoň z čestného úspěchu, jenže ne dlouho. Černý, jenž dopravil míč za bezmocného Špita, stál v ofsajdu, a tak branka nemohla být uznána.

Jablonec si třígólové vedení bez problémů pohlídal až do konce a zaslouženě si připsal tři body.