Boleslav potvrdila formu v Jablonci

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v dnešním utkání 4. ligového kola v Jablonci 2:0 a minimálně do sobotního večera se posunuli do čela tabulky. Dosud vedoucí obhájci titulu z Liberce na ně ztrácejí bod. Poražený Jablonec klesl na sedmé místo.

Dva dobře zahrané rohy Kuliče a Vaculíka rozhodly o první porážce Jablonce v ligovém ročníku.

Hra obou mužstev zejména v prvném poločase končila na dobře organizovaných obranách a tak první přímou střelu v zápase se postaral domácí Hušek asi ve 30.minutě, když vypálil sice pohotově, ale Miller stačil u tyče míč lapit. O pár minut později vystřelil z dálky Vaculík, ale i Špit potvrdil svoje kvality.

Trenér Rada na první gól Pecky po přesném centru Kuliče zareagoval vystřídáním Nulíčka, kterého nahradil aktivní Smíšek. V rozmezí 60. až 75. minuty střelci (Smíšek, Kučera, Kulič, Petržela) svými pokusy jen rozchytali brankáře.

A tak definitivní tečku vyrobil pár minut před koncem po rohu Vaculíka přesnou hlavičkou Palát.

Hostující kouč Dušan Uhrin měl z utkání určité obavy, které se však nepotvrdily. „V týdnu jsme museli kvůli nabitému programu hodně potrénovat. S průběhem hry jsem spokojen, ve druhém poločase jsme se rozběhali, i bez zraněného záložníka Poláčka nám šla kombinace a soupeře jsme nepustili do vyložené šance. Za celkový kolektivní výkon bych chtěl své hráče pochválit,“ uzavřel své hodnocení mladoboleslavský trenér.

Domácího kouče Petra Radu mrzelo, že jeho tým inkasoval obě branky po standardních situacích, na které se jeho tým připravoval. „Soupeř rozhodl dvěma dobře zahranými standardkami, ale i my jsme měli těchto situací dost, ale nedokázali jsme je dobře rozehrát."

V útoku dostal opět přednost mladíček Nulíček, neboť Smíšek až do poloviny týdne netrénoval kvůli problémům se zády a mládežnický reprezentant Hloušek odehrál v týdnu zápas za reprezentaci do 19 let. Na adresu mladíků v jabloneckém dresu trenér dodal: „Mladí potřebují čas, pracujeme s nimi a nezatracujeme je.“

Branky: 55. Pecka, 86. Palát. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Baranek, Lafata - Palát, Kulič. Diváci: 4120.

Jablonec: Špit - Jindřišek, Zábojník, Š. Kučera, Loučka - Baranek (63. Petržela), Hušek, Klapka (77. Hloušek), Weber - Lafata, Nulíček (59. Smíšek). Trenér: Rada.
Boleslav: Miller - Šmerda, Vít, Rolko, Palát - Ševinský, Abrahám, Matějovský (89. Riegel), Vaculík - Kulič (75. Sedláček), Pecka. Trenér: Uhrin.