Chelsea opět prohrála, nestačila na Birmingham

Vedoucí celek anglické Premier League londýnská Chelsea opět prohrál. Tentokráte nestačili svěřenci Carla Ancelottiho v Birminghamu na místní celek a domů si vezou výsledek 0:1. Zaváhání Blues využil Manchester, který se po výhře nad Wiganem 2:0 na svého konkurenta v čele tabulky bodově dotáhl.

Chelsea chtěla napravit minulou porážku 0:3 se Sunderlandem, ovšem znovu selhala. I přes zdravotní problémy nastoupil stoper Alex a v 17. minutě právě on nechal otevřený střed obrany, kam si naběhl Bowyer a nedal Petru Čechovi v brance šanci. Český reprezentant si tak znovu musí počkat na jubilejní 150. nulu v dresu Chelsea.

Vedoucí celek tabulky si poté vytvořil řadu šancí, ovšem především Drogbu přiváděl téměř k šílenství anglický reprezentační brankář Foster, který předvedl řadu výtečných zákroků. Když už ho Drogba překonal, zastavilo míč břevno. Birmingham hlavně Fosterovou zásluhou ubránil těsně vítězství a z výhry nad Chelsea se radoval poprvé od roku 1980 po 17 zápasech. Dosud osmnáctý tým tabulky vyhrál teprve podruhé z posledních 12 zápasů.

Zaváhání svých rivalů využil Manchester United, který doma bez větších problémů přehrál Wigan 2:0. Vítěznou branku obstaral v závěru poločasu levý bek Evra, hosté poté přišli o dva vyloučené hráče a přesilovou hru využil ke zvýšení střídající Hernández. Manchester tak zůstává jediným neporaženým týmem soutěže. Neprohrát úvodních 14 zápasů v sezoně se mu podařilo poprvé v historii Premier League.

Jubilejní 1000. vítězství v profesionálním fotbalu oslavil Bolton triumfem 5:1 nad Newcastlem. Dvěma góly se na výhře podíleli Davies a Elmander, který si vylepšil bilanci na osm branek v sezoně, poprvé od dubna se však trefil na domácím stadionu.

Hráči Stoke vyhráli potřetí za sebou a poskočili na osmou příčku. West Bromwich, v jehož sestavě znovu chyběl český útočník Roman Bednář, zdolali 3:0. V posledním sobotním duelu porazil Liverpool West Ham 3:0.