Colorado slaví titul díky vlastnímu gólu!

Hráči Colorada Rapids vyhráli poprvé v historii zámořskou MLS. Ve finále porazili Dallas 2:1 po prodloužení díky vlastnímu gólu soupeře. Utkání, které se hrálo na stadionu v Torontu, skončilo v řádné hrací době 1:1, rozhodnutí přinesla až 107. minuta a nešťastný zásah obránce George Johna.

Colorado hraje zámořskou soutěž od svého založení v roce 1995, do samotného finále se probojovalo letos podruhé, předtím bylo neúspěšné v roce 1997. Duel dvou týmů, se kterými se pro vyvrcholení soutěže příliš nepočítalo, rozehrál lépe Dallas a v 35. minutě šel do vedení zásluhou Davida Ferreiry.

Tým z Denveru se však brzy po přestávce dočkal vyrovnání z kopačky Conora Caseyho. Klíčové se ukázalo poslední střídání Colorada, po němž se na hřišti objevil Macoumba Kandji. Ten v prodloužení vystřelil na bránu Dallasu a teč obránce Johna přizvedla míč tak, že neměl gólman Kevin Hartman šanci zareagovat. Kandji se při střele zranil, a tak muselo dohrávat Colorado o deseti.

Zámořská soutěž by se mohla podle slov svého komisionáře Dona Garbera přiblížit termínově evropským soutěžím. Dosud se hraje od března do listopadu a často dochází k termínovým kolizím při mezistátních zápasech. Od příštího ročníku se soutěž rozroste ze 16 na 18 týmů, do play off bude postupovat nejlepší desítka.