Bordeaux: největší zklamání za 17 let?

Hráči Bordeaux přišli po prohře s druholigovým týmem Angers o šanci na úspěch ve Francouzském poháru. Porážce 0:1 dnes nezabránil ani český reprezentační záložník Jaroslav Plašil, který odehrál celý zápas. Aktuálně patnáctému týmu druhé ligy zajistil postup do osmifinále v 65. minutě střelou z 18 metrů Sébastien Renouard.

"Pro mě je to největší zklamání za sedmnáct let, co trénuji," uvedl kouč Bordeaux Jean Tigana. "Budeme si to muset rozebrat, jak mohli hráči k zápasu přistoupit tímto způsobem. Fanoušci jedou stovky kilometrů, aby nás viděli a my jim předvedeme tohle. Je to rána, ale nevzdávám to. Ještě nám zbývá liga," uvedl Tigana. V Ligue 1 jsou však jeho svěřenci až desátí o jedenáct bodů za vedoucím Lille.

V senzačním tažením Francouzským pohárem pokračují amatéři z Chambéry. Účastník páté ligy porazil Brest 4:3 na penalty a vyřadil už druhý tým z nejvyšší soutěže. V předchozím kolem na Chambéry ztroskotali hráči Monaka. V utkání, které skončilo v normální hrací době 0:0 a po prodloužení 1:1, nastoupil za Brest z české dvojice jen Tomáš Mičola. Bývalý ostravský záložník přišel do hry v 62. minutě, Mario Lička zůstal na lavičce.

"Je to fantazie, nemám slov," rozplýval se obránce Chambéry Fabien Tissot. "Odehráli jsme s týmy z první ligy dvakrát 120 minut a dostali jen jeden gól. Bravo," liboval si autor rozhodující penalty Remy Sahinovic.