Real vydřel v deseti výhru nad Espaňolem

Hráči Realu Madrid dokázali ve 23. kole španělské ligy porazit Espaňol Barcelona na jeho hřišti 1:0, když prakticky celý zápas hráli o deseti. Smutně musel po závěrečném hvizdu opouštět hrací plochu v Alicante český záložník Jiří Jarošík. Jeho Zaragoza totiž ještě deset minut před koncem vedla, nakonec však domů jede s prázdnou.

Důležité vítězství si připsal Real Madrid. Ten v duelu proti Espaňolu hned ve druhé minutě oslabil gólman Casillas, jenž dostal červenou kartu. "Bílý balet" byl přesto aktivnější, za což byl odměněn brankou skvěle hrajícího Marcela. I přes závěrečný tlak domácích dokázali svěřenci Jose Mourinha výsledek uhájit a stáhnout díky výhře náskok vedoucí Barcelony na pět bodů.

Zaragoza s Jiřím Jarošíkem v základní sestavě držela dlouho proti Herculesu vedení 1:0, ale v 80. minutě vyrovnal Farinos a o dokonalý obrat ve skóre se postaral francouzský kanonýr David Trezeguet v předposlední minutě normální hrací doby.

Infarktový závěr byl k vidění i v Malaze, kde tamní klub zachraňoval proti Getafe alespoň bod v poslední minutě. Malaga dlouho prohrávala o dvě branky, ale v 80. minutě snížil z pokutového kopu Baptista a v nastaveném čase vyrovnal Rondon.