Bohemce zařídil tři body Štohanzl, Mladá Boleslav na Příbram nevyzrála

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Bohemians 1905 zvítězili doma v sobotním zápase 18. kola Gambrinus ligy na hřišti 1. FC Slovácko 3:1. Na stadiónu v Příbrami gól nepadl, a tak se nakonec domácí s hosty o body spravedlivě podělili.

Příbram i Mladá Boleslav se střelecky trápily

V souboji dvou středočeských mužstev měla během úvodního poločasu mírně navrch Mladá Boleslav. Její hráči si lépe rozuměli s míčem, několikrát se pokusili přejít v soubojích jeden na jednoho a také zkoušeli střelbu ze střední vzdálenosti. Domácí Příbram se spíše spoléhala na bojovnost a zabezpečenou defenzivu, přesto si i domácí dokázali vytvořit zajímavé střelecké pozice.

Jako první skórovali hráči Mladé Boleslavi, ale sudí gólovou hlavičku Procházky pro ofsajd neuznal. V 21. minutě se řítil do dobré šance Chramosta, ale jeho nedůrazný střelecký pokus bez potíží zlikvidoval příbramský brankář Hruška. Po půlhodině hry o sobě nechali vědět také domácí, ale střelu Koukala z volného kopu s velkým štěstím zlikvidoval Miller. Boleslav byla lepším týmem a do vedení se mohla dostat krátce před odchodem do kabin, střelu Opiely ale vyrazil s pomocí tyče gólman Hruška.

Po změně stran už neměla hra takové tempo, rozehrávka byla kostrbatá a obě mužstva spíše vyčkávala na chybu soupeře. Po jedné z nich se dostával za obranu hostů v 55. minutě Klesa, místo přihrávky ale střílel z úhlu a s jeho pokusem si Miller poradil. Domácí mohli znovu udeřit dvacet minut před koncem, po špatné přihrávce Kaliny se v gólové šanci objevil Matěj Štochl, i tentokrát však stál proti s výborným zásahem Miller. Svěřenci trenéra Stannera o sobě dali vědět až v 80. minutě, když z malého vápna hlavičkoval Dimitrovski, ale i na druhé straně vynikl brankář - na brankové čáře zasáhl Hruška a udržel šance svého týmu.

Oba týmy se v sobotním zápase trápily v koncovce a když čtyři minuty před koncem střílel z dobré pozice uvnitř vápna Boleslavi mimo i střídající Wágner, utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Statistiky z utkání Příbram - Mladá Boleslav

Tři body Bohemce vystřelil Štohanzl

Slovácko vstoupilo do zápasu aktivněji a bylo častěji na polovině hostů, kteří se v úvodu soustředěli především na pozornou defenzivu. První chybu udělali Pražané ve 13. minutě, kdy Švancara vysunul za obranu svého kolegu z útoku Ondřejku, jenže proti němu pohotově zasáhl gólman Sňozík.

Vzápětí Klokani ukázali, jak dokážou být efektivní. K vedení jim pomohla hned první střela na Filipkovu bránu. Hosty poslal do vedení Štohanzl, který se prosadil po pasu Kaufmana. K centrujícímu záložníkovi Bohemians 1905 se míč dostal od domácího Kuncla, který byl na konci série nepřesných odkopů zadáků Slovácka.

Před druhým zásahem Štohanzla se situace opakovala. Slovácko neproměnilo svou šanci a hosté trestali. Po půlhodině mohl srovnat aktivní Švancara, který měl po centru Fujerika před sebou prázdnou bránu, ale obránce Jindřišek byl včas na svém místě a míč odkopl. V 33. minutě Škoda uvolnil Štohanzla, který levačkou trefil po zemi volné místo u Filipkovy pravé tyčky a zvýšil náskok.

Hned na začátku druhé půle měl Švancara blízko k prvnímu gólu hlavou v kariéře, ale proti bylo břevno i zasahující Sňozík. V 66. minutě už domácí udeřili, když zblízka snížil stoper Kordula. Slovácko se na chvíli nadechlo k náporu, ale Kaufman jeho snahu definitivně zlomil, když z přímého kopu prostřelil hradbu těl i Filipka.

Tým Bohemians 1905 si tak připsal druhou venkovní výhru v sezoně, zato Slovácko prohrálo doma počtvrté v řadě. Naposledy zvítězilo na stadionu Miroslava Valenty vloni 24. září, kdy porazili pražskou Slavii 3:0.