Jablonec utnul vítěznou šňůru Bohemians a poskočil na třetí místo

Mužstvo Bohemians 1905 prohrálo v páteční předehrávce 19. kola Gambrinus ligy v pražském Edenu s Jabloncem 0:1. Vítězný gól severočeského týmu vstřelil v 65. minutě záložník Pavel Eliáš.

Obě mužstva začala jarní část sezony s tříbodovým ziskem a na ten chtěla navázat i v pátečním utkání. Domácí Bohemians 1905 začali duel hodně opatrně a veškerou iniciativu přenechali Jablonci, který více držel míč a postupnou kombinací se snažil ohrozit branku vršovického týmu. Už ve 3. minutě brankář „Klokanů“ Marek vyrazil míč jen k nohám soupeře, Vošahlíkovi ale v zakončení chyběla přesnost.

Pozdvižení v ochozech poté vyvolal ve 20. minutě domácí útočník Nešpor, který po kontaktu s jabloneckým gólmanem Špitem prosil o odpískání pokutového kopu, ale sudí Matějek celou situaci dobře viděl a nechal pokračovat ve hře. Jinak se v první půli hrálo hodně bojovně a po hranici obou šestnáctek, jedinou gólovou šanci si připsal až ve 44. minutě Jablonský. Hostující bek si naběhl na přihrávku Kovaříka a jeho tvrdá střela se otřela o břevno.

I po změně stran začali aktivněji hráči severočeského týmu. V 51. minutě prodloužil Piták míč za stopery Bohemians 1905 a osamocený Lafata se špičkou kopačky pokusil o dorážku, tu však domácí gólman Marek vyrazil. O čtvrt hodiny později se už Jablonec dostal do vedení. Kovařík se na levé straně zbavil bránícího Jindřiška, poslal centr na vzdálenější tyč a tam si naskočil Eliáš, jehož hlavička dala hostům jednobrankový náskok. Jabloneckého záložníka vstřelený gól nabudil, v 68. minutě vypálil z dvaceti metrů a jeho tvrdou ránu, směřující pod břevno, musel Marek vyrazit.

Domácí fotbalisté ve druhém poločase herně zklamali, nedokázali podržet míč, uvolnit se v osobních soubojích a kazili i jednoduché přihrávky. Severočeši si tak bez větších problémů hlídali jednobrankový náskok, což se jim nakonec podařilo až do závěrečného hvizdu. Jablonec se tak po druhé jarní výhře minimálně do pondělí posunul na třetí místo ligové tabulky před Olomouc, vršovický klub zůstává po prohře sedmý.