Hradec poslal Dynamo k sestupovým vodám

Hradec Králové porazil v nedělním utkání 19. kola Gambrinus ligy Dynamo České Budějovice 2:0. Domácí rozhodli zápas ve druhém poločase, v němž se trefili Fischer s Dvořákem, hosté dohrávali o deseti hráčích.

Souboj dvou týmů ohrožených sestupem nenabídl v první půli nijak oslnivý fotbal. Diváky zvedal ze sedadel snad jen domácí útočník Pavel Černý, který byl ve třetí minutě stažen v pokutovém území Lengyelem, sudí ale penaltu nepískl. O několik minut později zkusil Černý dalekonosnou střelu z dálky, míč však v poklidu vyrazil brankář hostů Kučera.

Východočeši zůstávali aktivnějším týmem a vypracovali si pár nebezpečně vyhlížejících závarů, naopak hosté útočnou polovinu prakticky nenavštěvovali. Vytrestat je těsně před odchodem do šaten mohl Mišinský, jenže v dobré pozici trefil jen vyběhnuvšího gólmana Budějovic.

Domácí se dočkali v 53. minutě, kdy Laštovka fauloval Černého a tentokrát už sudí Královec nařídil pokutový kop. Míče se ujal kapitán Hradce Roman Fischer, jenž střelou doprostřed brány poslal svůj tým do vedení. A o čtyři minuty později bylo “Votrokům“ ještě lépe. Ruský záložník Českých Budějovic Čirkin totiž nevybíravě fauloval Fischera, za což dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin.

Hráči Hradce Králové využili početní výhodu sedm minut před koncem. Agilní Dvořák dorazil do sítě tvrdou střelu Pilaře a stanovil tak konečný výsledek na 2:0 pro domácí. Ti poskočili na devátou příčku před Slovácko, hosté jsou čtrnáctí a po neděli mohou spadnout na sestupové pozice.