Brno vyučilo favorizovanou Sigmu z produktivity

Hráči Zbrojovky Brno zvítězili v pátečním utkání 20. kola na domácím stadionu nad Olomoucí 2:0. Předposlední tým tabulky poslal do vedení ve 33. minutě kapitán Richard Dostálek, ve druhé půli se z přímého kopu nádherně trefil Filip Rýdel.

Na soupisce Zbrojovky chyběl bosenský bek Pejič, kvůli jehož údajnému neoprávněnému startu v utkání se Slavií hrozí Brnu kontumace a ztráta bodu. Přesto udělal kouč Večeřa čtyři změny v sestavě. K zásahu jej donutil pětibrankový debakl v Mladé Boleslavi. Proti Olomouci začal Večeřův tým s uzdraveným Dostálkem odvážně a právě kapitán jako první z dálky ostrou ránou prověřil pozornost gólmana Drobisze.

První tutovku však měla Sigma, která postupně převzala aktivitu a častěji kontrolovala míč. Po pasu Janotky utíkal Doležal sám na gólmana Krbečka, který včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a nedovolil olomouckému forvardovi úspěšně zakončit. Po čtvrthodině se na opačné straně přesně trefil Rabušic, ale kvůli ofsajdu gól neplatil.

Olomouc mohla svou územní převahu zúročit, když se do míče opřel za hranicí šestnáctky Hořava, ale ani on nedonutil Krbečka k zásahu. Ve 33. minutě udeřili domácí, po rohu Rýdela a hlavičce hostujcího kapitána Kučery se opřel do míče Dostálek, který díky chybě brankáře Drobisze poslal Zbrojovku do vedení. Dvě minuty před koncem první půle protáhl Krbečka technickou střelou Doležal.

Po pauze Olomouc ještě přidala a při zakončení byl aktivní hlavně Hořava. Nejprve pálil přímo do míst, kde stál připravený Krbeček, podruhé mířil záložník Sigmy těsně nad. Poté udělilo Brno svému soupeři lekci z efektivity, když se k přímému kopu z 30 metrů postavil Rýdel a nechytatelnou bombou oslavil svůj stý ligový start.

Hostující kouč Psotka se snažil zvrátit nepříznivý stav změnami v sestavě, ovšem Brňané bránili pozorně a třetí nejlepší tým soutěže udrželi na bezpečnou vzdálenost od své brány. Po čtyřech měsících se tak dočkali ligové výhry a bodově se dotáhli na Ostravu, Příbram a České Budějovice.