Příbram potvrdila, že se jí v Hradci nedaří

Hradce Králové udolal v pondělní dohrávce 21. kola na domácím hřišti Příbram 2:1. Souboj týmů bojujících o záchranu rozhodli Východočeši už v první půli, v níž byli lepší a vypracovali si dvoubrankový náskok, hosté se do tempa dostali až po pauze, ale stihli jen snížit.

Domácí Hradec od úvodních minut zatlačil Příbram do defenzivy. Jako první se mohl trefil útočník Pavel Černý, v 9. minutě ale z dobré pozice trefil jen nohy gólmana Hrušky. Ten měl velké štěstí i o chvíli později, kdy tečovaná rána Hochmeistra skončila jen těsně vedle levé tyče.

Diváci ale na gól dlouho čekat nemuseli. Ve 14. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Roman Fischer a na jeho přesnou ránu do dolního koutu brány Hruška vůbec nezareagoval. Hráče Hradce Králové změna skóre nabudila a i nadále zůstávali lepším týmem, což v druhou trefu mohl přetavit Pávek. Jeho rána ze 35. minuty však doplachtila pouze na břevno.

Ani toto varování ale Příbram nevzala vážně, takže to záhy bylo 2:0 pro domácí. Agilní Černý potáhl balon do pokutového území, tam ho přiťukl volnému Filipu Klapkovi a ten přesnou střelou nedal Hruškovi šanci.

Do druhé půle ale vstoupili Východočeši s defenzivnější taktikou, což bylo vodou na mlýn hostům. Ti se vrátili do utkání zásluhou střídajícího Zdeňka Koukala, který v 51. minutě dorazil do sítě Tarczalovu dělovku odraženou od břevna. Domácí znervózněli a iniciativu definitivně převzali svěřenci trenéra Nádvorníka. Na 2:2 mohl srovnat Matěj Štochl, v rozhodující chvíli mu však k míči scházelo půl kroku.

Vytrestat ho za to mohl na druhé straně Tomáš Rezek, jenže svou šanci napálil pouze do Hrušky. Hradec se tak o tři body strachoval až do konce utkání. V závěru ještě zbytečnou červenou kartu za zákrok zezadu viděl hostující Klesa. Na výsledku to už ale nemohlo nic změnit, domácí vyhráli 2:1 a po debaklu 0:7 z Jablonce si připsali důležité vítězství. V lize Příbram v Hradci nevyhrála už třináct a půl roku.