Most obral lídra o body

Fotbalisté Baníku ve 21. kole druhé ligy obrali o body lídra tabulky z Julisky. Dukla však ani ve třetím jarním venkovním zápase neprohrála. Z Mostu si přivezla remízu 1:1.

Od začátku zápasu se hrál svižný fotbal. Byli to domácí, kdo mohl jít v sedmé minutě do vedení. Hosté odpověděli dalekonosnou střelou Malého, kterou Jakub Pokorný vyrazil nad břevno. V další příležitosti Dukly domácího brankáře zastoupil Běloušek a Svatonského zakončení zblokoval na rohový kop.
V prvním poločase se hrál svižný ofenzivní fotbal, ale oběma týmům chyběla rychlejší a hlavně nápaditější předfinální fáze. Z přímého kopu pálil střelecky nejaktivnější baníkovec Danoski, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Dukla postupně zalezla na vlastní polovinu hřiště a spoléhala na rychlé brejky. Do jednohho takového se ve 34.minutě dostal Berger, ale trefil jen boční síť domácí branky.
Ve 41. minutě už mohl blonďatý útočník zvednout ruce nad hlavu. Berger odcentroval z levé strany a domácí Běloušek si dal ve skluzu vlastní gól – 1:0!

První minuty druhého poločasu patřily Dukle. Míč poletoval mosteckým vápnem, ale do branky se ho protlačit nepodařilo. V 53. minutě střílel Danoski, ale gólman Rada s jeho střelou neměl problémy. Na stejné místo zamířila také střela Tomáše Bergera. V 61. minutě se předvedl mostecký Christof, který si míč zpracoval na prsa a jeho následná střela z hranice vápna trefila břevno! Uběhlo jen pár chvil, když v pokutovém území střílel Badalyan. Těsně vedle pravé tyče. Most si šel důsledně za vyrovnáním. Toho se dočkali šestnáct minut před koncem zápasu. Badalyan ustál souboj hned s několika protihráči, zatáhl míč do šestnáctky a jeho střílený centr usměrnil do branky Zoran Danoski – 1:1!

Sestava Most: Pokorný - Knakal, Bohata (77. Lafrance), Běloušek, Jendruščák - Ruseckij (63. Rosendo), Christof, Schut, Danoski - Bednář (60. Hofmann) - Badaljan.

Sestava FK Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Malý (72. Šiml), Gedeon, Hanousek - Berger, Chigou (62. Jirouš), Svatonský (80. Nečas).

Most - Dukla 1 : 1