Inzaghi zařídil pro AC Milán vítěznou premiéru

AC Milán, který vstupoval do sezóny italské Serie A s osmibodovým mankem kvůli účasti na korupční aféře, zvládl úvodní ligové vystoupení a porazil v domácím zápase Lazio Řím 2:1.

O výhře favorita rozhodli Filippo Inzaghi, který se prosadil ve 27. minutě, a Oliveira, který přidal pojistku v 70. minutě. Hosté už stačili jen snížit zásluhou Makinwy, který se v loňské sezóně představil v Poháru UEFA v dresu Palerma proti Slavii. Český obránce Marek Jankulovski celý zápas proseděl na lavičce.

Také letošní nováček Serie A Atalanta Bergamo zvládl úvodní vystoupení na jedničku. V domácím zápase dokázal porazit Ascoli 3:1. Dvakrát se prosadil Ventola. Hosté už stačili po poločase, který měl jednoznačný průběh, jen snížit zásluhou Bjelanoviče. Také druhý nováček Catania premiéru zvládl a vyhrál na hřišti Cagliari 1:0. Stejným výsledkem - ovšem pro domácí - skončil zápas Messina - Udinese.

Chievo prohrálo se Sienou. Po půlhodině hry se prosadil domácí Pelissier, jenže čtvrt hodiny před koncem vyrovnal hostující Brevi a minutu před koncem rozhodl Chiesa. Gólovou přestřelku viděli diváci v Palermu. Domácí vyhráli 4:3, když odehráli poslední půlhodinu s výhodou jednoho muže v poli po vyloučení Aroniky. Reggině nepomohl ani hattrick Bianchiho. Sampdoria doma nestačila na Empoli. Rozhodla situace z 50. minuty, kdy byl za stavu 1:1 po faulu v šestnáctce vyloučen Falcone a následnou penaltu proměnil hostující Saudati. Sampdoria dohrávala o devíti - dvě minuty před koncem viděl červenou kartu ještě Delvecchio.

Turínský nováček FC remizoval na domácím hřišti s Parmou 1:1. O jediný gól hostujícího týmu se postaral v 55. miínutě Budan, za domácí vyrovnal až v 90. minutě Stellone.

Také Inter úvodní zápas zvládl

Jeden z největších favoritů letošního ročníku italské Serie A Inter Milán, jemuž se vyhnula korupční aféra, zahájil v sobotu novou sezónu výhrou na hřišti Fiorentiny. Ve druhém zápase zdolal doma AS Řím Livorno 2:0.

Inter, který měl oproti svému městskému rivalovi - a zřejmě největšímu konkurentovi v boji o scudetto - AC Milán už před premiérou osmibodový náskok, vedl nad fialovou Fiorentinou už 3:0. V prvním poločase se dvakrát trefil Cambiasso a zdálo se být rozhodnuto. Po přestávce se navíc prosadila i nová posila Internazionale Zlatan Ibrahimovič.

Fiorentina, v jejímž dresu nastupuje i nejlepší střelec loňského ligového ročníku Luca Toni, se prosadila až v 68. minutě. Trefil se právě muž, který loni plnil normu téměř gól na zápas. Toni, který v zápase viděl i žlutou kartu, se zapsal do střelecké listiny dokonce dvakrát - v 79. minutě ale už jen upravil na konečných 2:3. V 68. minutě byl střídán obránce Tomáš Ujfaluši. Na Fiorentinu zřejmě dolehlo i to, že zahájila kvůli korupční aféře sezónu s odpočtem 19 bodů.

Také hráči AS Řím vstoupili do nové sezony vítězstvím 2:0 nad Livornem. Domácí se poprvé trefili ještě před poločasem, když vůbec první gól v ročníku Serie A vstřelil De Rossi. I na začátku druhého poločasu byli aktivnější domácí a v 54. minutě stanovil konečné skóre Mancini.

Výsledky - 1. kolo:

FC Turín - Parma 1:1 (90. Stellone - 55. Budan)
AC Milán - Lazio 2:1 (27. Inzaghi, 70. Oliveira - 73. Makinwa)
Atalanta - Ascoli 3:1 (32. Zampagna, 36. a 44. Ventola - 60. Bjelanovič)
Cagliari - Catania 0:1 (55. Corona)
Chievo - Siena 1:2 (31. Pellisier - 74. Brevi, 89. Chiesa)
Messina - Udinese 1:0 (73. Zanchi)
Palermo - Reggina 4:3 (11. Bresciano, 17. Biara, 27. Corini z pen., 67. Amauri - 42., 55. a 78. Bianchi)
Sampdoria - Empoli 1:2 (9. Bonazzoli - 28. Busce, 51. Saudeti z pen.)
AS Řím - Livorno 2:0 (45. De Rossi, 54. Mancini)
Fiorentina - Inter Milán 2:3 (11. a 41. Cambiasso, 61. Ibrahimovič - 68. a 79. Toni)

[ 10.9.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]