Ajax si v lize snadno poradil s Arnhemem, zvítězil 3:0

Ajax Amsterodam si v třetím kole nizozemské ligy snadno poradil s fotbalisty Arnhemu a porazil je 3:0. Největší měrou se o tříbodový zisk zasloužil kanonýr Klaas Jan Huntelaar.

Huntelaar nejprve po půlhodině hry otevřel skóre a v 55. minutě zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Před ním se ještě trefil záložník Roger Garcia. Ajax je v tabulce druhý, rovněž stoprocentně úspěšný Alkmaar má lepší skóre.

V rotterdamském derby se radoval Feyenoord, který nad domácí Spartou zvítězil 4:1 a připsal si první výhru v nové sezoně. Hosté měli skvělý nástup, když se během čtvrthodiny prosadil dvakrát Hofs, krátce nato však snížil z penalty Anastasiu. Pět minut před koncem pojistil vedení Feyenoordu rovněž z penalty Lucius a definitivu dal výsledku v 88. minutě Boussabon.

Výsledky - 3. kolo Nizozemské ligy:
Ajax Amsterodam - Arnhem 3:0, Groningen - Almelo 2:1, Nijmegen - Alkmaar 0:2, Sparta Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 1:4, Utrecht - Waalwijk 5:0.