Slováci se protrápili k vítězství, Anglie ztratila dva body se Švýcary

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] V rámci kvalifkace o postup na EURO 2012, které uspořádá společně Polsko a Ukrajina, hráči Slovenska získali důležité tři body, když vyhráli nad outsiderem z Andorry 1:0, vítězný gól vstřelil v 63. minutě Miroslav Karhan.

Rusové sice prohrávali ve skupině B doma s Arménií 0:1, nakonec ale potvrdili roli favorita, když díky hattricku Pavljučenka zvátězili 3:1. Další z favoritů - Anglie - však doma neuspěl. Ve Wembley Angličané prohrávali v duelu skupiny G se Švýcarskem 0:2 po dvou trefách Barnetty, nakonec zabojovali a dovedli duel alespoň k remíze 2:2.

"I když jsme prohrávali o dva góly, tak jsem věřil, že s tím výsledkem ještě něco uděláme. Dokázali jsme srovnat na 2:2, ale další čtyři šance jsme nedali," hodnotil duel italský trenér anglické reprezentace Fabio Capello. "Myslím, že některým našim hráčům chyběly síly. Nejvíc vidět to bylo v posledních deseti minutách, kdy jsme chtěli Švýcary dostat pod tlak. Jenže soupeř měl kvalitu. A když nedokážete vyvinout větší tlak, tak je to v současném fotbale hodně těžké," dodal.
[img id="33725"]Anglie je dál v čele tabulky, když má na kontě 11 bodů, stejně jako druhá Černá Hora. Ta promarnila možnost jít na první místo, když doma jen remizovala s Bulharskem 1:1.

Slovensko bylo v duelu s Andorrou velkým favoritem, vynutilo si také od úvodních minut převahu, ale v koncovce se trápilo. Nakonec favorita vysvobodil v 63. minutě přesnou trefou Karhan. Slováci vyhráli 1:0 a v tabulce se dotáhli na vedoucí Rusko.