Čechy přehrálo i Japonsko, Čech však ani podruhé neinkasoval

Česká reprezentace remizovala v úterý i ve svém druhém vystoupení na japonském turnaji Kirin Cup, po sobotním nerozhodném výsledku s Peru tentokrát svěřenci Michala Bílka hráli s mistry Asie z Japonska 0:0. Všechny tři duely na turnaji tak skončily bezbrankovým výsledkem.

První poločas duelu Japonska s českým týmem však příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí sice více drželi míč na kopačkách, ale chybovali ve finální fázi, kde postrádali přesnější přihrávku.

Ani Češi nijak neoslnili, Bílkova jedenáctka často zbytečně ztrácela míč v rozehrávce a na půlící čáře tak nabízela soupeři nebezpečné kontry. Ze hry se vytratila česká záloha, po minele Vacka zahrozil ve 13. minutě střelou záložník Hasebe, ale jeho pokus šel mimo tyče Petra Čecha.

Ten však musel být podobně jako v prvním zápase s Peru neustále ve střehu, navíc se mu podařilo v 36. minutě zlikvidovat největší šanci domácích. Střela Endoa z přímého volného kopu směřovala pod břevno, ale český gólman ji na poslední chvíli vyrazil z branky ven.

Druhá půle byla z hlediska českého výkonu mnohem podařenější, i tak ale převyšovala obranná fáze hru dopředu. V té chyběla Bílkovu mužstvu větší pohyblivost, kreativita, přesnost i častější zakončení. Výhru tak mohlo třináct minut před koncem strhnout na svou stranu Japonsko, hlavičku Okazakiho ovšem znovu vyrazil Čech a Lee už se k dorážce před odkrytou brankou nedostal.

Proti domácímu celku si Češi nevytvořili žádnou výraznou gólovou šanci, střelecky neproduktivní se však ukázal celý turnaj. Na Kirin Cupu totiž nepadla žádná branka a zrodily se jen tři bezbrankové remízy. Týmy Peru, ČR a Japonska si tak rozdělí prémii 100 tisíc amerických dolarů (asi 1,85 milionu korun) rovným dílem.

Kirin Cup, přípravný zápas:

Japonsko - Česká republika 0:0
Rozhodčí: Atkinson - Cann, Mullarkey (všichni Ang.). ŽK: Kolář, Janda (oba ČR). Diváci: 72 000. Hráno v Jokohamě.

Japonsko: Kawašima - Jošida, Konno, Inoha (64. Makino) - Učida (90. Sekiguči), Endo (64. Ienaga), Hasebe, Nagatomo - Honda, Lee, Okazaki. Trenér: Alberto Zaccheroni.

Česká republika: Čech - R. Hubník, Sivok, Rajnoch, M. Kadlec - Petržela (83. Pilař), Vacek, Kolář, Rezek (90. Janda) - Fenin (80. Necid), Lafata (66. M. Hubník). Trenér: Michal Bílek.