Lvíčata nadělila soupeři osm branek

Česká reprezentace do 21 let vyhrála v posledním přípravném zápase nad Mladou Boleslaví B 8:1 a trenér Jakub Dovalil poté zeštíhlil nominaci na ME v Dánsku na 23 hráčů. Technický vedoucí mužstva Ivo Sekerka řekl, že z týmu vypadl podle očekávání obránce Pavel Čmovš.

Utkání mezi "Lvíčaty" a béčkem středočeského mužstva bylo jednoznačnou záležitostí, ve které čeští mladíci nastříleli celkem osm gólů. Hattrickem se v domácím prostředí blýskl útočník Jan Chramosta.

Na poslední půlhodinu zasáhl do hry i uzdravený útočník Václav Kadlec, který překonal problémy s nártem a nakonec s mužstvem odcestuje na šampionát do Dánska. "Z nominace tak vypadl obránce Pavel Čmovš," potvrdil Sekerka. Mladý obránce se však může těšit na příští kvalifikační cyklus, ve kterém by měl patřit k oporám zadních řad budoucí generace.

Přípravné utkání v Mladé Boleslavi:

Česká republika "21" - Mladá Boleslav "B" 8:1 (3:0)
Branky: 50., 57. a 65. Chramosta, 17. vlastní gól, 21. Pekhart, 40. Čelůstka, 54. Kozák, 60. Vácha - 72. Zahustel z pen.

Sestava ČR "21":
1. poločas: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Dočkal, M. Černý, Gecov, Vácha, Hloušek - Pekhart. 2. poločas: Vaclík - Řezník, Suchý (63. Hošek), Mazuch (63. Čmovš), Čelůstka - Vácha (63. Rabušic), Mareček, M. Černý (63. V. Kadlec), Kovařík - Chramosta, Kozák. Trenér: Jakub Dovalil.