Csaplárův tým měl převahu, přesto vysoko prohrál

Národní výběr do 17 let vstoupil do MS v Mexiku porážkou, když nestačil na tým USA a podlehl mu 0:3.

Český tým pod vedením trenéra Josefa Csaplára měl po většinu zápasu územní převahu, ovšem nebyl efektivní v koncovce. Američané hrozili z rychlých protiútoků a trestali chyby v české rozehrávce.

První branku Češi inkasovali už 5. minutě, kdy Svoboda chyboval při zpracování míče, získal jej Guido a překonal brankáře Zimu. Csaplárův tým se poté začal tlačit do útoku, ale prosazoval se jen s obtížemi. Karafiátova rána z dálky mířila těsně vedle. Největší šanci Čechů měl Juliš, ale po přihrávce Svobody zakončoval do odkryté branky jen lehkou tečí a gólman soupeře míč do sítě nepustil.

Vstup do druhé půle patřil stejně jako začátek duelu Američanům, kteří navýšili svůj náskok po další chybě českého týmu. Po rychlé akci se střelecky prosadil v pokutovém území Esteban Rodriguez. V úplném závěru pak pečetil výhru USA třetí trefou střídající Koroma.

MS hráčů do 17 let, skupina D - výsledek z noci na pondělí

ČESKÁ REPUBLIKA - USA 0:3 (0:1)
Branky: 5. Guido, 51. Rodriguez, 89. Koroma. Rozhodčí: Abal (Arg.). ŽK: Salkicic (USA). Diváci: 15083.

ČR: Zima - Karafiát, Lüftner, Filip, Štěrba - Nerad (54. Stratil), Čermák, Salašovič (71. Trávník), Svoboda - Mašek (60. Kadula), Juliš. Trenér: Csaplár.

USA: McIntosh - Carroll, Amon, Dunn, Fehr - M. Rodrigues (87. Koroma), Guido (74. Salkicic), Pelosi, Acosta - E. Rodrigues, Arriola. Trenér: Cabrera.

Další výsledek skupiny D

Nový Zéland - Uzbekistán 4:1.

Druhý zápas na šampionátu odehrají Češi proti Novému Zélandu v noci ze středy na čtvrtek hodinu po půlnoci středoevropského času.