Španělsko je prvním semifinalistou ME

Španělští hráči do 21 let se stali prvními finalisty evropského šampionátu v Dánsku, když ve středečním semifinále porazili 3:1 po prodloužení tým Běloruska. Španělé si zároveň vybojovali postup na olympijské hry 2012 v Londýně.

Bělorusové svého soupeře především v prvním poločase zaskočili kvalitní defenzivou, navíc je v 38. minutě poslal do vedení Voronkov. Favorizované Španělsko, které nehrálo ani zdaleka tak vydařený zápas, jako ve skupině proti České republice, se dlouho nedokázalo střelecky prosadit.

Přesto se Jihoevropané nakonec dočkali vyrovnávacího gólu, který vstřelil minutu před koncem útočník La Coruni. a nejlepší střelec turnaje Adrián López. Ten se prosadil v těžké pozici přes obránce. Prodloužení už bylo výhradní záležitostí Španělska, které se dostalo do vedení ve 105. minutě po dalším gólu Adriána Lópeze, jenž skóroval tentokrát pro změnu hlavou, a sedm minut před koncem pojistil postup barcelonský útočník Jeffrén Suárez. Ten napřáhl ještě před pokutovým územím, za jeho ránou levačkou se však běloruský gólman jen smutně ohlédl.

Španělsko si tak zajistilo postup do boje o zlaté medaile a také postup na OH 2012 v Londýně. Ve finále ME fotbalistů do 21 let se Španělé utkají s vítězem zápasu Česká republika - Švýcarsko.