Žižkov navzdory převaze neporazil Hlučín

Viktoria Žižkov remizovala v utkání 7. kola druhé ligy 1:1 s Hlučínem a zaznamenala tak už třetí nerozhodný výsledek v sezoně. Kvůli nedělní ztrátě se favorizovaní Pražané nepřiblížili vedoucímu HFK Olomouc na víc než tři body a ještě je mohou předstihnout Jakubčovice.

Houževnatý Hlučín jen jednou za celý zápas vystřelil mezi tyče, ale Hanusova trefa ze 34. minuty k zisku bodu stačila. Hanusovo vyrovnání přišlo šest minut poté, co kanonýr Novotný střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre.

Do velkého tlaku se Viktoria dostala až po hodině hry, ale na vítězství nedosáhla, i když k němu neměla daleko. Ve třech případech totiž skončil míč na tyči a jednou na břevně.

Jakubčovice nestačily na Čáslav

Čáslavští se ve svém premiérovém domácím utkání v druhé lize chtěli svým fanouškům ukázat a nastoupili s velkou vervou. Skóre mohli otevřít už v 2. minutě, kdy Bálek vyhrál vzdušný souboj s brankářem Pospěchem, ale Kurák hlavičkoval vedle.

Středočeši se dočkali ve 24. minutě, kdy po Blažejově rohu a zmatku v jakubčovické šestnáctce poslal Prohászka míč do vlastní sítě. Vzápětí mohli hosté vyrovnat, ovšem šanci Svatonského zneškodnil gólman Švenger. Druhou branku přidali domácí těsně před přestávkou, kdy Pazdera proměnil pokutový kop, nařízený za soupeřovu ruku.

Po změně stran vnesl Prohászkův gól do zápasu nový náboj, domácí se po něm soustředili především na ubránění těsného náskoku. V čáslavské šestnáctce se neprosadil Svatonský a pět minut před koncem ani Prohászka, kterého nenechal skórovat Švenger.

Výsledky:

Žižkov - Hlučín 1:1 (1:1)
Branky: 28. Novotný - 34. Hanus. Rozhodčí: Adámek - Teuber, Ubias. ŽK: Kušnír, Grznár, Šťastný - Hornyak, Melecký. Diváci: 1048.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík (73. Kalod), Šťastný, Grznár - Kušnír, Novotný (85. Gula), Procházka, Eismann (56. Hottek) - Demjan, Bukač. Trenér: Skalba.
Hlučín: Valach (73. Kosmál) - Tomáš, Sáblík (73. Švrček), Štýbar, Hornyak - Žižka, Melecký, Bogdaň (53. Prokeš), Skotnica - Hanus, Mišinský. Trenér: Cviertna.

Čáslav - Jakubčovice 2:1 (2:0)
Branky: 24. vlastní Prohászka, 45. Pazdera z pen. - 62. Prohászka. Rozhodčí: R. Hrubeš - Štěrba, K. Hrubeš. ŽK: Haniak, Širanec - Krohmer, Jašurek. Diváci: 1839.

Čáslav: Švenger - Kunášek, Mráz, Šrámek, Širanec - Kurák (87. Jirouš), Haniak, Pazdera, Blažej (68. Urban) - Zachariáš (83. Sedláček), Bálek. Trenér: Zákostelský.
Jakubčovice: J. Pospěch - Kuděla, Doležal, Langer, Daněk - Jašurek, Baránek, Guiducci (72. Fischer), Krohmer - Svatonský (89. Kunc), Prohászka. Trenér: Grussmann.

[ 17.9.2006 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]