Argentina nezvládla penaltovou loterii proti Uruguayi

Reprezentanti Argentiny prohráli v Santa Fe čtvrtfinálový zápas turnaje Copa América 2011 s Uruguayí po penaltové rozstřelu 4:5, když i po prodloužení byl stan nerozhodný 1:1 a na turnaji končí. Ve druhém čtvrtfinále, které se hrálo v noci na neděli, vyhrálo Peru nad Kolumbií 2:0 po prodloužení.

Argentina chtěla napravit nepříznivý dojem z vystoupení v základní skupině, kde si postup do play off zajistila až na poslední chvíli. Jenže ani čtvrtfinále s Uruguayí pořadatelské reprezentaci nevyšel. Skóre zápasu otevřel už v šesté minutě Uruguayec Diego Perez. Gonzalo Higuaín sice po čtvrthodině hry vyrovnal, to však bylo ze strany Argentiny vše. Domácí tým přišel o vyloučeného Mascherana a zápas po 120 minutách dospěl až k penaltovému rozstřelu. V něm jako jediný z deseti exekutorů selhal Carlos Tevez, jehož střelu gólman Fernando Muslera zlikvidoval.

V úvodním čtvrtfinále vyhráli fotbalisté Peru v Cordobě nad týmem Kolumbie 2:0 po prodloužení. V základní hrací době skončil zápas 0:0, v nastavení skórovali už jen Peruánci Lobaton a Vargas.Ve druhém nočním čtvrtfinále se střetne Argentina a Uruguay.

Copa América - čtvrtfinále:
Kolumbie - Peru 0:2 po prodl (0:0, 0:0)
Branky: 102. Lobaton, 112. Vargas.
Argentina - Uruguay 1:1 (1:1), 4:5 na penalty
Branky: 18. Higuaín - 6. Perez. Penalty: Messi, Burdisso, Pastore, Higuain - Forlan, Suarez, Scotti, Gargano, Caceres. Neproměnil Tevez.