Devatenáctka musela otáčet, ale první zápas na Euru zvládla

Čeští hráči do 19 let vstoupili ve středu do mistrovství Evropy v Rumunsku vítězstvím 3:1 nad domácí reprezentací. Svěřenci kouče Jaroslava Hřebíka sice po půlhodině prohrávali, ale ještě do přestávky vyrovnali a po změně stran strhli triumf na svou stranu.

ladí Češi museli reagovat na nepříznivě se vyvíjející skóre, když ve 30. minutě Stanciu zaskočil křížnou střelou gólmana Koubka. Minutu před odchodem do šaten však zúročil českou aktivitu Přikryl, který z levé strany překonal rumunského brankáře a vstřelil velmi důležitou vyrovnávací trefu.

Po hodině hry odpískal francouzský sudí Turpin velmi přísnou penaltu po střetu Remese se stoperem Kalasem a Jeleček nabídnutou příležitost bezpečně využil, když mířil do protipohybu gólmana. Pět minut před koncem utkání ještě zvýšil po výtečně sehraném signálu střídající Hadaščok.

Druhý zápas na šampionátu odehrají Češi v sobotu od 18 hodin proti Irsku.

Mistrovství Evropy do 19 let - středeční výsledky:

Skupina A:

Rumunsko - ČESKÁ REPUBLIKA 1:3 (1:1)
Branky: 30. Stanciu - 44. Přikryl, 61. Jeleček z pen., 85. Hadaščok. Rozhodčí: Turpin (Fr.).

Sestava ČR: Koubek - Jeleček, Brabec, Kalas, Hála - Krejčí, Sladký, Jánoš (90+2. Kraus), Kadeřábek - Skalák (69. Hadaščok), Přikryl (88. Fantiš). Trenér: Jaroslav Hřebík.

Řecko - Irsko 1:2 (1:1)

Skupina B:

Srbsko - Turecko 2:0 (0:0)

Zápas Španělsko - Belgie byl za stavu 1:0 kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám přerušen. Oba soupeři se znovu utkají ve čtvrtek od 18 hodin, hrát se bude celých 90 minut a začínat se bude za bezbrankového stavu.