Peru si na Copa América v souboji o třetí místo smslo na Venezuele

Vítězem sobotního zápasu o konečné 3. místo na jihoamerickém šampionátu Copa América se stali reprezentanti Peru, kteří zdolali Venezuelu jednoznačně 4:1. Hattrick vstřelil sedmadvacetiletý peruánský útočník Paolo Guerrero.

Peru o svém triumfu definitivně rozhodlo až dvěma góly v samotném závěru, čemuž předcházela nevyužitá šance Venezuelanů na vyrovnání. Tři branky v zápase zaznamenal útočník Hamburku Guerrero, který navíc přihrál i na gól Chiroquemu. Jediný zásah Venezuely, pro kterou je i čtvrtá příčka historicky nejlepším výsledkem na Copa América, vstřelil v 78. minutě Juan Arango. Svěřenci Césara Faríase však dohrávali od 59. minuty v oslabení bez vyloučeného Rincóna.

Turnaj vyvrcholí nedělním finále, ve kterém se od 21 hodin SELČ v Buenos Aires utkají Uruguay s Paraguayí. První jmenovaný tým má šanci na zisk 15. kontinentálního titulu, čímž by se v žebříčku nejúspěšnějších účastníků Copa América osamostatnil na první příčce před Argentinou. Triumf už neobhájí ani další z favoritů Brazílie, která vypadla stejně jako domácí Argentina už ve čtvrtfinále.

Copa América, utkání o 3. místo:
Peru - Venezuela 4:1 (1:0)
Branky: 65., 89. a 90.+1 Guerrero, 42. Chiroque - 78. Arango. ČK: 59. Rincón (Venezuela). Hráno v městě La Plata.
Peru: R. Fernández - Revoredo, A. Rodríguez, Corzo, C. Ramos - Lobatón (61. Guevara), Balbín, Cruzado (79. Advincula), Yotun - Chiroque, Guerrero. Trenér: Sergio Markarian.
Venezuela: Vega - Cíchero, Rey, Vizcarrondo, Rosales - C. González (68. J. Arango), Rincón, Orozco, Seijas (47. Lucena) - Fedor (62. Rondon), Maldonado. Trenér: César Farías.