Suverénní devatenáctku čeká v boji o finále Srbsko

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Česká reprezentace do devatenácti let si zajistila hladký postup mezi nejlepší čtyři týmy evropského šampionátu, když ve svém závěrečném vystoupení ve skupině porazila celek Řecka 1:0. O jedinou branku utkání se v 70. minutě postaral Přikryl.

Českému týmu stačila k jistotě postupu z prvního místa remíza, Řekové naopak potřebovali vyhrát a byli v úvodních minutách mírně aktivnějším mužstvem. Po čtvrthodině hry dokonce musel elegantní zákrok vytáhnout brankář Koubek, ale od tohoto momentu převzali Češi iniciativu. Střelu Láchy se pokoušel dorazit hlavičkující Kadeřábek, ale branku netrefil.

Nástup do druhé půle vyšel lépe svěřencům trenéra Jaroslava Hřebíka. Ti se snažili často držet míč na svých kopačkách a dokázali si vytvořit tlak. První vážnější nebezpečí pro brankáře Kapina obstaral aktivní Krejčí, řecký gólman však dokázal jeho pokus vyrazit na rohový kop. Zanedlouho se zrodil jediný gólový moment utkání. Krejčí vysunul do úniku Přikryla, ten se elegantní stahovačkou zbavil řeckého brankáře a zasunul míč mezi tři tyče. České vítězství mohl v závěru pečetit ještě Kadeřábek, na zadní tyči ovšem nechal vyniknout pouze gólmana Kapina.

"Na začátku zápasu jsme byli trochu nervoznější. Asi to bylo tím, že každý čekal, že se nám bude dařit. Jenže Řecko bylo hodně těžkým soupeřem. A já musím říct, že jsme nad ním zaslouženě vyhráli. Byli jsme na Řeky perfektně připravení. Po první brance jsme na hřišti už dominovali," zhodnotil zápas pro televizi Nova Hřebík.

Čeští fotbalisté do 19 let tak prošli základní skupinou bez jediného zaváhání, vyhráli všechny tři zápasy. Hřebíkův tým zdolal Rumunsko 3:1, Irsko 2:1 a Řecko nyní 1:0. "Tenhle tým tvoří výborná parta. Kluky vedu dva roky a lepší kolektiv jsem dosud nikdy neměl," pochválil své svěřence trenér Hřebík.

Soupeřem českého týmu v semifinále šampionátu bude celek Srbska. Kouč v bitvě o finále týmu věří, jeho svěřenci se prý nemají čeho bát. "Žádný soupeř, s kterým jsme letos hráli, nebyl lepší. Když to budou mít kluci v hlavách, mají šanci ještě na větší úspěch než je postup do semifinále," doplnil Hřebík.

Čeští fotbalisté do 19 let tak prošli základní skupinou bez jediného zaváhání, vyhráli všechny tři zápasy. Hřebíkův tým zdolal Rumunsko 3:1, Irsko 2:1 a Řecko nyní 1:0.

Soupeřem českého týmu v semifinále šampionátu bude celek Srbska.