U-19 porazila na ME Srbsko a je ve finále

Skvělého úspěchu dosáhla v pátek v podvečer česká reprezentace do 19 let. V semifinále Mistrovství Evropy zdolali 4:2 srbský tým a svěřenci trenéra Hřebíka tak postoupili do pondělního finále.

Svěřenci trenéra Hřebíka jasně opanovali začátek utkání a vedli už 3:0, ale poté se během pěti minut dvakrát prosadil soupeřův útočník Despotovič, ve druhé půli už si ale Češi postup pohlídali.

Čeští hráči vstoupili do semifinálového duelu sebevědomě a už v 6. minutě po kolmici za obranu utekl Přikryl a k bližší tyči lehce překonal špatně postaveného brankáře Periče.

O deset minut později už vedli Češi 2:0, když po rozehraném rohovém kopu nechali soupeři dost prostoru k dorážce Kalasovi a ten nekompromisně po zemi srbského gólmana prostřelil. Když pak za další tři minuty po faulu na Přikryla zvýšil z penalty na 3:0 Jeleček, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže při rozehrání Srbů pak zaváhal Kalas, nechal za svými zády naběhnout Despotoviče a ten přesnou ranou pod břevno dostal Srby do hry.

Ještě blíže se soupeř dostal za dalších pět minut, kdy Despotovič dostal tentokrát přihrávku po zemi z levé strany a opět zvolil zakončení levou nohou pod břevno. V tu chvíli si česká reprezentace vybírala hluché místo a Srbové mohli i srovnat.

Ve druhém poločase se však svěřenci trenéra Hřebíka opět zkoncentrovali, blízko gólu byl záložník Jánoš, ale definitivně postup do finále zpečetil po Přikrylově akci až Skalák v nastaveném čase.

Ve druhém semifinále se v pátek od 19.45 utkají Španělé s Irskem, finále je na programu v pondělí 1. srpna od 19 hodin.

Česká republika - Srbsko 4:2 (3:2)

Branky: 6. Přikryl T., 16. Kalas, 19. Jeleček (pk), 91. Skalák - 23., 28. Despotovič.
ČR: Koubek T. - Hála, Kalas, Jakub Brabec, Jeleček - Kadeřábek (93. Fantiš), Jánoš, Polom, Krejčí - Lácha (49. Skalák), Přikryl T. (90. Jugas). Trenér: Jaroslav Hřebík.
Srbsko: Perič - Petkovič, Čosič, Vitas, Pantič - Čaušič, Brašanac - Mrkela (76. Trujič), Lukič (73. Jojič), Malbašič (80. Pešič) - Despotovič. Trenér: Dejan Govedarica.