Bazaly: 7 branek a prohra Baníku

Hráči Baníku Ostrava prohráli v sobotním utkání 1. kola Gambrinus ligy na domácí půdě na Bazalech s Teplicemi 3:4. V divoké přestřelce vedli domácí už 3:1, ale hosté nakonec odvážejí všechny tři body.

Baník Ostrava po katastrofální přípravě vstoupil do utkání dobře a už v 6. minutě Řezník zprava odcentroval a Ferenčík na přední tyči o levou tyčku a brankáře Grigara dostal míč do sítě. V 9. minutě ale bylo srovnáno, když po chybě obránce Zejdlera prošel centr až na Vachouška, který hlavičkou trefil břevno a Stožický měl při dorážce snadnou práci.

Za další dvě minuty už Baník opět vedl, když se před šestnáctkou pěkně uvolnil Hušbauer a zpoza šestnáctky poslal do levého horního rohu Grigarovi nechytatelnou ránu. Když pak ve 26. minutě Ferenčík prošel obranou a posunul Šenkeříkovi, musel Matula faulovat. Z nařízené penalty poté Kraut poslal míč k levé tyči, zatímco Grigar skočil k pravé.

To však do přestávky nebylo všechno. Ještě hezčí trefu než Hušbauer předvedl Stožický a přidal svůj druhý ligový gól v prvním utkání po návratu z Ústí nad Labem do Teplic. Před přestávkou byl ještě u odraženého míče dříve Vachoušek než domácí Kraut a zkušený ofenzivní záložník trefil přízemní ranou ke vzdálenější tyči na 3:3.

Hned po přestávce Tepličtí dokonali obrat, na rohový kop si naskočil osamocený stoper Lukáš a domácí gólman Krbeček mohl jen počtvrté rozhazovat rukama. V tu chvíli byl Baník v křeči a zejména jeho rozehrávka byla hodně špatná. Teplice si pak odvezly z Ostravy tři body.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 3:4 (3:3)
Branky: 6. Ferenčík, 11. Hušbauer, 27. Kraut z pen. - 9. a 38. Stožický, 43. Vachoušek, 51. Petr Lukáš. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Kocián. ŽK: Matula (T). Diváci: 4458.