Přestřelku ve Slovácku ovládla Příbram

Příbramští zvítězili v sobotním utkání 1. kola Gambrinus ligy na trávníku Slovácka 3:2, přestože se většinu hrací doby bránili náporu domácích. Středočeši rozhodli o úspěšném vstupu do sezony ve druhém poločase díky třem trefám v rozmezí 17 minut.

Domácí trenér Soukup poslal do hry od úvodní minuty dvě ze tří letních posil. Obranu dirigoval stoper Trousil, v útoku vyčníval nejen svou výškou dlouhán Došek, který velmi často zaměstnával obranu Příbrami. Už ve čtvrté minuty vyzkoušel Hruškovu pozornost záložník Volešák a brankář hostů měl nečekaně dost práce, o chvíli později pálil nepřesně Kuncl.

Po čtvrthodině se blýskl parádní individuální akcí Ondřejka, který se zbavil protihráče a vybídl ke skórování Hlůpika, jenže záložník Slovácka obrovskou šancí pohrdl a napálil Hrušku. Poté měl brankář Příbrami štěstí, když Perůtkovu střelu jen kontroloval a balon zastavilo až břevno. Hosté poprvé zahrozili až po 20 minutách, kdy Koukalův trestný kop nebezpečně tečoval Ricka, ale gólman Filipko situaci vyřešil.

Vzepětí příbramského celku bylo jen krátkodobé. Do konce prvního poločasu se už hrálo jen na polovině hostů, kteří s vypětím sil bránili Doška a mohli děkovat Hruškovi, že šli do kabin za bezbrankového stavu. Příbramský gólman se býskl především při gólové hlavičce Doška, když balon vytěsnil z brankové čáry. Dvě minuty před koncem úvodního poločasu se Došek ukázal i jako výtečný nahrávač, jenže ani Fujerik nedokázal Hrušku překonat.

Po změně stran Slovácko pokračovalo v náporu, i když kouč Soukup musel ještě před pauzou kvůli protestům na tribunu. Jenže domácí stále hledali hráče, který se střelecky prosadí. V další příležitosti selhal Došek. Ondřejka trefil pouze boční síť a v 64. minutě přišel trest, když se Koukalova rána od tyče odrazila za brankovou čáru. Slovácko vyrovnalo díky Hlůpikovi, ovšem o další tři minuty později se Wágner obtočil kolem Korduly a křížnou střelou vrátil Středočechům náskok, který ještě navýšil po Koukalově centru Krejčí.

V nastaveném čase ještě po faulu na Fujerika snížil z penalty Došek, ale poté už rozhodčí Matějek duel ukončil a odstartoval tím radost hostů. Zato fotbalisté Slovácka byli zklamaní, protože svého soupeře výrazně přestříleli, jenže bodového zisku se kvůli vlastní střelecké nemohoucnosti nedočkali.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:3 (0:0)
Branky: 69. Hlůpik, 90+3 L. Došek z pen. - 64. Koukal, 72. Wágner, 81. Krejčí. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Volešák, Kordula - Hejda, Ricka. Diváci: 4823.