Poslední zápas 1. kola skončil jako ten první - bez gólů

Tým Jablonce remizoval v pondělní dohrávce 1. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Mladou Boleslaví nerozhodně 0:0. V útočně laděném utkání si oba týmy vypracovaly několik vyložených příležitostí, žádnou z nich však nedokázaly proměnit a musely se tak spokojit s jedním bodem.

Severočeši se museli obejít bez zraněného středopolaře Marka Jarolíma, přesto byli v úvodu hry výrazně aktivnější. Už v 7. minutě nacentroval Kopic, Lafata se dostal hlavou k zakončení, mířil však nad branku. Po půl hodině hry předvedl krásnou individuální akci Piták, jenž se zbavil u postranní čáry protiháče, následně vysunul Lafatu, který předal míč Kopicovi a ten levačkou jen těsně minul levou tyč.

Mladoboleslavští, kteří hráli znovu na tři útočníky, se rozjížděli pomaleji. Ve 31. minutě si ale z čista jasna vytvořili obrovskou šanci. Šírl načechral balon pro Táborského, jeho hlavičkový pokus však postrádal přesnost. V závěru poločasu mohly skórovat oba celky, nejprve vystrašil Millera hlavou Piták a na opačném pólu pak přestřelil v dobré pozici Táborský.

Druhý poločas nabídl divákům atraktivní a ofenzivní fotbal. Gólové příležitosti se rodily na obou stranách. V 58. minutě se po střele Vošahlíka vytáhl gólman Miller. V 74. minutě zase prokázal své umění Špit, jenž na brankové čáře zakročil proti pokusu Šírla. O minutu později Janíčkovu hlavičku vyrazil reflexivně Špit na břevno. Když v 81. minutě neuspěl z přímého volného kopu ani Piták, skončil duel nerozhodným výsledkem 0:0.