Příbram s Žižkovem otáčela a zůstává stoprocentní

Tým 1. FK Příbram pokračuje ve výborném vstupu do nové sezony a po vítězství na Slovácku si ve 2. kole Gambrinus ligy poradil v také sobotu s Viktorií Žižkov 2:1. Domácí sice po první půli prohrávali, branky Wágnera a Tarczala ale v konečném účtování otočily skóre ve prospěch Příbrami.

V Příbrami byl k vidění fotbal dvou naprosto rozdílných poločasů. Příbram chtěla proti nováčkovi letošního ročníku potvrdit překvapivé vítězství z úvodního kola, kdy triumfovala na hřišti Slovácka, místo toho ale patřilo prvních pětačtyřicet minut hostům ze Žižkova. Pražané dominovali ve středu hřiště a měli více ze hry. Přesto si první gólovou příležitost vytvořili domácí. Tarczal totiž hezkým pasem za obranu oslovil ke skórování Šlapáka, ten ale v zakončení selhal.

Poté už úřadovali na hřišti pouze Viktoriáni. Folprecht si totiž po rychlé akci všiml nikým neobsazeného Davida Bartla a ten tváří v tvář Hruškovi mířil přesně. Hosté navíc mohli přidat i další branky. Dobrou šanci měl po ostrém centru Bartla opět zcela osamocený Kalod, ale hlavička mu nesedla a skončila přímo v náručí brankáře Hrušky. Tentýž hráč neuspěl ani v druhé vyložené šanci, když zblízka nedokázal poslat do sítě přesný pas Súkeníka.

Za špatnou produktivitu Pražané ve druhém poločase zaplatili. Ihned na jeho začátku totiž svěřenci trenéra Vavrušky vymysleli akci, u jejíhož zrodu stal centrující Tomáš Pilík, který poslal do vápna krásný centr přímo k nohám Tomáše Wágnera a ten s přehledem vyrovnal. Vstřelená branka zapůsobila na ospalou Příbram jako elixír a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Vítězný gól se zrodil po standardní situaci. Odražený míč se totiž dostal na hranici velkého vápna k Danielu Tarczalovi a ten ho bez rozmyslu nechytatelnou dělovkou napálil k zadní tyči Vaclíkovy branky. Žižkovská snaha o vyrovnání byla marná a k vytvoření gólové šance už nevedla. Fotbalisté z hlavního města si tak připsali už druhou porážku v nové sezoně. Příbram se naopak se ziskem šesti bodů vyhoupla na druhé místo.