Všechny osmifinále na MS do 20 let rozhodovaly penalty

Do čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let v Kolumbii se kvalifikovaly v noci na středu týmy Argentiny, Portugalska a Kolumbie. Postup mezi nejlepších osm týmů turnaje slaví i Mexiko, kterému pomohl až rozstřel ze značky pokutového kopu.

Penalty byly ale v hlavní roli ve zbývajících třech zápasech osmifinálových zápasech noci. Jediný gól duelu mezi Portugalskem a Guatemalou padl z pokutového kopu už v 7. minutě zásluhou Portugalce Nelson Oliveiry.

V zápase Argentiny s Egyptem padly v normální hrací době všechny tři branky také z penalt. Dvakrát byl úspěšný Argentinec Erik Lamela, Egypťan Mohamed Salah už jen snižoval. Zápas mezi Kolumbií a Kostarikou byl dlouho nerozhodný 2:2, nakonec ale také rozhodl pokutový kop, který v poslední minutě zápasu proměnil James Rodriguez.

Dnes do hry zasáhnou další favorité jako Španělsko, Brazílie či Francie, s tím, že zajímavý může být souboj mezi Nigérií a Anglií.

Mistrovství světa hráčů do 20 let (KOLUMBIE)