Těsné vítězství může být větším přínosem než snadná výhra, míní trenér Chalupa

První tři body do tabulky MSFL si po domácí výhře nad Rosicemi připsal rezervní tým Baníku Ostrava. V prvním poločase bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. Domácí celek byl lepší a svého soupeře do větších šancí nepouštěl.

Baník na svého soupeře vletěl a vypracoval si nebezpečné šance, které však neproměnil. Tu největší měl v páté minutě Dostál, který ji trestuhodně zahodil. Lukasz Zejdler zatáhl míč po levé straně, přihrál již zmíněnému Dostálovi, který levačkou nepochopitelně minul. O patnáct minut později se už však radoval z gólu. Richard Vaněk perfektně vystřelil z dvaceti metrů, hostující brankář míc jen vyrazil před sebe a dobíhající Tomáš Dostál se tentokrát nemýlil – 1:0. O šest minut později napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů Dalibor Vašenda. Míč se ještě odrazil od tyče a skončil v síti - 2:0. I nadále byl Baník aktivnější, ale do poločasu se už skóre nezměnilo.

Po přestávce vstoupil Baník opět výborně. Ale od 55. minuty bylo znát, že vysoký standart z první půle vzal hráčům hodně sil. Najednou začal být soupeř aktivnější. Za zmínku stojí střela hostujícího kapitána, který řádně protáhl Jakuba Andrejka v domácí brance a také břevno z velkého úhlu.

Ve třiasedmdesáté minutě přišlo snížení. Po rohu a nedorozumění v domácí obraně se s velkým štěstím prosadil hostující kapitán. Míč se sotva dokutálel do sítě - 2:1. Hostům narostla křídla, bylo jich najednou plné hřiště a domácí se právem začali obávat o výsledek. Navíc se hodně přitvrdilo v soubojích a hra se kouskovala. Přesto se Baníku podařilo uhájit těsné, ale za první poločas zasloužené, vítězství.

„Začali jsme výborně. Bylo však jasné, že v takovém tempu nemůžeme vydržet celý zápas. Po celý zápas jsme se snažili být aktivní. Ke konci bylo patrné, že kluci jsou vyšťavení. Ale především jsme si utkání zkomplikovali sami. Měli jsme přidat třetí branku a mohlo být hotovo. Pro kluky je to velká zkušenost a poučení do dalších zápasů,“ prohlásil na webu Baníku trenér Milan Chalupa s tím, že někdy může těsné vítězství být větším přínosem než snadná výhra.

S výkonem svých svěřenců byl evidentně spokojený. „Nechci jmenovat jedince. Jsme kolektiv. Kluci opravdu dřeli a vyhrát si zasloužili, i když ke konci to bylo opravdu o nervy,“ doplnil.

FC Baník Ostrava U 21 – FC Slovan Rosice 2:1